Ali Koç, Fernandao'nun bonservisini açıkladı! - YAZDIR

Fernandao için anlaşmaya varılan bonservis bedeli belli oldu.

  • GİRİŞ13.06.2018 15:25
  • GÜNCELLEME13.06.2018 15:27

Suudi Arabistan ekibi El Wehda'ya transfer olan Fenerbahçe'nin Brezilyalı forvet oyuncusu Jose Fernandao'nun bonservis ücreti Başkan Ali Koç tarafından canlı yayında açıklandı.

COMOLLI: "FERNANDAO'YU SATTIK ÇÜNKÜ..."

Fernandao'yu bir hoca adayımız istediği için satmadık. Finansal açıdan kulüp adına doğru olduğu için sattık. Oyuncunun kontratını da göz önünde bulundurduk. Aykut Kocaman'a da bilgi verdik. Kimseden onay almadık. Kulüp için en iyisi olduğu için kabul ettik.

ALİ KOÇ: "FERNANDAO EKONOMİK KARAR"

Beklenmeden gelen bir teklifti. Kendisine geldi, Damien'a geldi. Süreli bir teklifti bu. Hocayla paylaştık, Semih Bey ile konuştuk. Artısına eksisine baktık. 32 yaşında bir oyuncu, kontratı seneye bitiyor. 6 ay sonra boşa çıkacak. En doğru kararın bu olduğunu, futboldan ziyade ekonomik bir karar olduğunu düşünüyorum. Şundan emin olabilirsiniz; anlık, günlük, o günkü modumuza göre konuşmuyoruz. Pek çok değişkeni için koyuyoruz, milkshake yapar gibi. İnşallah, sonunda da en doğru kararları alabiliriz kulüp için.

ALİ KOÇ: "FERNANDAO'YU 3 MİLYON DOLARA SATTIK"

Biz ne dedik. Her seçim kampanyamda dedik, şeffaf olacağız dedik. Zorunluluk olmadığı için şu ana kadar açıklamadık. Şimdi soruldu, söylüyorum. Fernandao'yu 3 milyon dolara sattık. Eski kulübüne yüzde 20'si gider gibi bir madde vardı, onu bertaraf ederek yaptık bu transferi.