Çakır'a ağır eleştiriler! 'Skandal karar' - YAZDIR

Eski Deniz Çoban, Derbi sonrası hakem Cüneyt Çakır'ın performansını yorumladı.

  • GİRİŞ26.02.2018 10:22
  • GÜNCELLEME26.02.2018 10:23

Dün akşam Vodafone Park'ta oynanan ve Beşiktaş'ın Fenerbahçe'yi 3-1 mağlup ettiği maçı yorumlayan eski hakem Deniz Çoban, hakem Cüneyt Çakır'ı eleştirdi.

İşte Deniz Çoban'ın Skandal Kararlar başlıklı yazısı;

 

 

Dün akşam kritik ve hatalı hakem kararları vardı. Hatalı kararlara maruz kalan Beşiktaş’ın maçı kazanması, çok yoğun hakem tartışılmasının önüne geçmiş oldu. Belki de Namoğlu’nun ömrünü uzattı.

Maçın 8. dakikasında Fenerbahçe atağında Giuliano’nun şutunda Vida’dan dönen topu tamamlayıp gol yapan Fernandao ofsayt pozisyonundaydı. Golün iptali gerekirdi. Kurala göre kale çizgisine Fernandao’dan daha yakın 2 savunma oyuncusu olması gerekir. Fabri kalesinde olmadığı için Vida tek başına Fernandao’nun gerisinde kalmıştı. Ayrıca gol sevinci sırasında Fernandao’nun iki koluyla yaptığı gol sevinci bence çok masum değil. Kırmızı kartı gerektiren bir sevinç gösterisi bu. Hareketi kendi seyircisine yapıyor olsa da fark etmez. Çakır bu sevinci görmüş olsa, kırmızı kartla cezalandırırdı.

Son golde ofsayt yok

Maçın 37. dakikasında ceza sahasında topu kazanmaya çalışan Isla, Quaresma’nın ayağına bastı. Hakem Beşiktaş lehine penaltı vermeliydi ama devam dedi. Isla’nın bu dakikada sarı kartı da vardı. İkinci sarı karttan ihracı gerekirdi. Beşiktaş’ın son dakikada kazandığı golde ofsayt yoktu. İki oyuncu ofsayttaydı ancak topa hareketlenen Negredo ofsayt değildi. Gol nizamiydi.