Olimpiyatlarda Norveç'in üstünlüğü sürüyor - YAZDIR

23. Kış Olimpiyatları'nın 11. günü sonunda 11 altın, 10 gümüş ve 8 bronz madalyası bulunan Norveç, madalya tablosundaki liderliğini devam ettirdi.

  • GİRİŞ20.02.2018 18:48
  • GÜNCELLEME20.02.2018 19:33
  • KAYNAKAA

Güney Kore'nin PyeongChang kentinde devam eden organizasyonda bugün bir gümüş madalya daha kazanan Norveç, 11 altın, 10 gümüş ve 8 bronz olmak üzere toplam 29 madalya ile liderliğini sürdürdü. 

Almanya, 11 altın, 7 gümüş, 5 bronz madalyayla ikinci, Kanada ise 8 altın, 5 gümüş, 6 bronz madalyayla üçüncü sırada yer aldı.

 

 

YÜKSEK TEPEDE ALTIN ALMANYA'YA GİTTİ

2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları'nda kuzey kombine bireysel yüksek tepe 10 kilometre yarışında altın madalyayı Alman Johannes Rydzek elde etti.

Güney Kore'nin PyeongChang kentinde düzenlenen oyunların 11. gününde, kayakla atlama ve kayaklı koşudan oluşan kuzey kombine mücadelesinde Rydzek, 23.52.5'lik derecesiyle altın madalyanın sahibi oldu.

Alman Fabian Riessle 23.52.9 ile gümüş, yine aynı ülkeden Eric Frenzel ise 23.53.3'lük zamanlamasıyla bronz madalyayı boynuna taktı.

BİATLONDA FRANSA RÜZGARI!

2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları'nda biatlon 2x6 kilometre kadınlar ile 2x7,5 kilometre erkekler karışık takım finalinde Fransa altın madalyanın sahibi oldu.

Güney Kore'nin PyeongChang kentinde düzenlenen oyunların 11. günündeki madalya müsabakaları, biatlon kategorisiyle devam etti.

Marie Dorin Habert, Anais Bescond, Simon Desthieux ve Martin Fourcade'den oluşan Fransa Milli Takımı, 1.08.34.3'lük derecesiyle altın madalya kazandı.

Marte Olsbu, Tiril Eckhoff, Johannes Thingnes Boe ve Emil Hegle Svendsen'in yer aldığı Norveç, 1.08.55.2 ile gümüş madalyayı boynuna taktı.

Lisa Vittozzi, Dorothea Wierer, Lukas Hofer ve Dominik Windisch'ten oluşan kadrosuyla İtalya ise 1.09.01.2 ile bronz madalyaya ulaştı.

SÜRAT PATENİNDE KAZANAN EV SAHİBİ

2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları'nda kısa kulvar sürat pateni kadınlar 3000 metre takım finalinde ev sahibi Güney Kore altın madalyanın sahibi oldu.

PyeongChang kentinde düzenlenen oyunların 11. gününde kısa kulvar sürat pateni kadınlar 3000 metre takım finali gerçekleştirildi.

Choi Minjeong, Kim Alang, Kim Yejin, ve Shim Sukhee'den oluşan Güney Kore Milli Takımı, 4.07.361'lik derecesiyle altın madalyanın sahibi oldu.

Arianna Fontana, Cecilia Maffei, Lucia Peretti ve Martina Valcepina'nın yer aldığı İtalya, 4.15.901 ile gümüş madalya elde etti.

A Finali'nde yarışan Kanada ve Çin'in diskalifiye olmasıyla beklenmedik bir şekilde B Finali'nde mücadele eden Hollanda madalya almaya hak kazandı.

B Finali'nde 4.03.471 ile dünya rekoru da kıran Suzanne Schulting, Jorien ter Mors, Yara van Kerkhof ve Lara van Ruijven'den oluşan kadrosuyla Hollanda, bronz madalyaya ulaştı.