Özdilek: Bunun altından kalkabilecek güçteyiz - YAZDIR

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Süper Lig'in 14. haftasında Bursaspor'a 3-0 mağlup oldukları maçtan sonra açıklamalarda bulundu.

  • GİRİŞ03.12.2017 19:18
  • GÜNCELLEME03.12.2017 19:18

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Süper Lig'in 14. haftasında Bursaspor'a 3-0 mağlup oldukları maça ilişkin, "Moral olarak biraz kötüyüz. Ancak camia olarak da futbolcular olarak da bunun altından kalkabilecek güçte olduğumuza inanıyorum." dedi.

Özdilek, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, kapanan bir takıma karşı oynayacaklarını bildiklerini ve hazırlıklarını buna göre yaptıklarını söyledi.

Savunma anlayışı iyi olan bir takıma karşı oynadıklarının altını çizen Özdilek, şunları kaydetti:

"Hızlı hücumlarla gol bulmaya çalışan bir Bursaspor bekliyorduk. Özellikle son 3-4 gündür bu yönde çalışmalarımız oldu. Kalemize ilk atak, gol oldu. Baskılı oyun devam ederken hızlı hücumdan, bireysel oyuncu yeteneğinden ikinci golü yedik ve bu, bizi biraz demoralize etti. Üçüncü golden sonra oyundan tamamen bir düşüş oldu. Aslında üçüncü bölgeye kadar çok iyi geliyoruz, yönü değiştiriyoruz, içeri koşular yapıyoruz. Ancak bitiricilik ve son vuruş anlamında sıkıntımız bütün çalışmalarımıza rağmen devam ediyor."

İkinci yarının başında birçok pozisyona girdiklerini ifade eden Özdilek, "3-3'ü yakalayabilir miydik? Futbolda her şey var. Tabii moral anlamında biraz aşağı düşmüş bir oyuncu grubu vardı. Bir aydır 7 günde 3 maç oynayarak geliyoruz. Kadro derinliğimiz bu anlamda zaman zaman bizi sıkıntıya sokuyor. Sonucunda bakıldığı zaman eksiklerimizin ne olduğunu biliyoruz. Moral olarak biraz kötüyüz. Ancak camia olarak da futbolcular olarak da bunun altından kalkabilecek güçte olduğumuza inanıyorum." diye konuştu.

Konyaspor camiasının son dönemde sıkıntılı bir süreçten geçtiğini vurgulayan Özdilek, "Biraz sakin olmak gerekir. Eksiklerimizin farkındayız. Amacımız son 3 maçta alabileceğimiz maksimum puanı alıp, eksikleri gidererek ikinci yarıya daha sağlıklı başlamak olacak. Evet, bulunduğumuz süreç zor bir süreç. Şu süreçte oyunculara destek olup sahip çıkmak gerekir. Konyaspor camiası bunu yapabilecek güçtedir." değerlendirmesinde bulundu.