FIFA başkanı açıkladı! 'EURO2024 Türkiye'de...' - YAZDIR

FIFA Başkanı Gianni Infantino, Almanya ile birlikte 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na aday olan ülkemize destek verdi.

  • GİRİŞ24.11.2017 10:11
  • GÜNCELLEME24.11.2017 11:52

FIFA Zirvesi için İstanbul’a gelen Infantino, Türkiye’nin gerçek bir futbol ülkesi olduğunu ifade etti, “Kararı elbette UEFA verecek ama bence Türkiye, 2024 Avrupa Şampiyonası’na güzel bir şekilde ev sahipliği yapabilir. Türkiye’de gördüklerimden çok etkilendim. Riva tesisleri harika, yatırımlar için teşekkür ediyorum” dedi.

FIFA’ya üye federasyonların başkan ve üst düzey yöneticilerini bir araya getiren FIFA Futbol Zirvesi dün İstanbul’da yapıldı. FIFA Başkanı Gianni Infantino ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in de katıldığı dev zirve Shangri-La Bosphorus Otel’de gerçekleşti.
 

Gianni Infantino ve Yıldırım Demirören zirvenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. FIFA Başkanı, Türkiye’de bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, “Türkiye Futbol Federasyonu’na ve tüm Türkiye’ye teşekkür ediyorum. Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki başarısı için TFF’yi ayrıca tebrik ederim. Riva’daki TFF tesislerini gezdim. Gerçekten çok güzel tesisler, çok etkilendim. Burada futbolun geleceği için çok güzel çalışmalar yapıldı. Her şey için TFF’ye çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
FIFA Başkanı Gianni Infantino, Almanya ile birlikte 2024 Avrupa Şampiyonası’na aday olan Türkiye’nin dev organizasyonu yapabilecek güç, tecrübe ve tesislere sahip olduğunu dile getirdi.