Galatasaray'ın teknik direktörü Hasan Şaş mı oluyor? - YAZDIR

Son dakika Galatasaray haberleri gelmeye devam ediyor. Jan Olde Riekerink’in performansından memnun olmayan Galatasaray’da, ilk formül masaya sunuldu; Hasan Şaş ve Raşit Çetiner…

  • GİRİŞ09.02.2017 09:28
  • GÜNCELLEME09.02.2017 09:34
  • KAYNAKHÜRRİYET

Galatasaray'da gündem Hasan Şaş. 09 Şubat perşembe günü itibariyle Galatasaray haberlerine göre teknik direktörlük koltuğuna Hasan Şaş geliyor soruları sorulmaya başlandı.

Uzun vadeli ve başarı odaklı hoca hamlesini sezon sonunda yapmak isteyen G.Saray’da mayısa kadar görev yapacak bir ikili fikri ortaya atıldı.

G.Saray yönetim kurulundan bir idareci, Başkan Dursun Özbek’e, “Raşit Çetiner-Hasan Şaş” formülünü önerdi. Şaş’ın futbolcularla pozitif diyaloğu ve Terim dönemindeki başarıları, Raşit Çetiner’in de tecrübesi nedeniyle sezon sonuna dek G.Saray’da göreve getirilmesini teklif etti.

Bugüne kadar Riekerink’e görevde kalması adına sahip çıkan Özbek ise şimdilik bu konuda yorum yapmaktan kaçınıp somut adım atmazken yönetim bu formülü bir kenara yazdı.

HASAN ŞAŞ'TAN YEŞİL IŞIK

27 Aralık 2016’daki G.Saray forma lansmanında Hasan Şaş, Cimbom veya Süper Lig’de başka bir takımı çalıştırma hedefiyle ilgili, “İnşallah 5. yıldız döneminde antrenör olurum” demişti. Hasan Şaş, “2011- 12’de antrenör olarak görev yaptım. Biz Galatasaray’ın evlatlarıyız. ‘Gel’ derlerse gelir, ‘Git’ derlerse gideriz. G.Saray’da 2 yıldız taktım. İnşallah 5. yıldız döneminde ben antrenör olurum” ifadelerini kullanmıştı.