Bunu ancak o yapardı! Yine gönüllere taht kurdu - YAZDIR

Claudio Taffarel, teknik sorumlu olduğu için verilen Gaziantepspor maçı primini çalışanlara dağıttı.

  • GİRİŞ09.12.2014 08:05
  • GÜNCELLEME09.12.2014 08:07

Sarı-kırmızılıların boşta kaldığı anlarda imdada yetişen Taffarel, İtalyan çalıştırıcının ayrılığının ardından takımı Gaziantepspor karşılaşmasına çıkardı. Cim-Bom, zor da olsa maçı 1-0 kazanarak üç puana ulaştı. Bunun üzerine yönetim, bu karşılaşmanın primlerini teknik heyet ve futbolcuların hesaplarına yatırdı.

Takımın başında teknik sorumlu olarak çıkan Taffarel’in payına da 15 bin dolar düştü. Ancak Brezilyalı kaleci antrenörünün bu paraya hiç dokunmadığı ortaya çıktı. Karşılaşma sonrasında da, ''Teknik sorumlu olmam. Teklif ederlerse istifa ederim!'' diye konuşan Taffarel, bu primi Florya’da görev yapan personele dağıttığı ortaya çıktı.

Taffarel’in güvenlik görevlisinden malzemeciye, masörden tercümana kadar diğer personellere yaptığı bu jest takdir toplarken, çalışanlar, ''Adam gibi adam'' yakıştırmasını yaptı.

''GERÇEK KAHRAMANLAR ONLAR''

Yönetimin de Brezilyalı futbol adamının bu hareketinden çok etkilendiği bildirildi. Taffarel’in, ''Göz önünde olmayan gerçek kahramanlar onlar. Biz iyi bir ekibiz ve herkesin bir görevi var. Gaziantep maçını kazanmak benim için de çok önemliydi. Ancak ilk olarak onlar bana güvendi'' dediği öğrenildi.