Maçın ardından - YAZDIR

Galatasaray Yardımcı Antrenörü Taffarel: "Bugünkü takım, 5 aydır Prandelli'nin oynattığı takımla aynı. Sadece, oyunculara davranışlarını değiştirip, sahaya pozitif yansıtmaları gerektiğini anlattık"

  • GİRİŞ29.11.2014 22:25
  • GÜNCELLEME29.11.2014 22:25
  • KAYNAKAA

Galatasaray Yardımcı Antrenörü Claudio Taffarel, "Bugünkü takım, 5 aydır Prandelli'nin oynattığı takımla aynı. Sadece, oyunculara davranışlarını değiştirip, sahaya pozitif yansıtmaları gerektiğini anlattık" dedi.

Taffarel, Spor Toto Süper Lig'de 1-0 galip geldikleri Gaziantepspor maçının ardından yaptığı açıklamada, saha içi oyunda eksiklik olduğunu ve bugün onu giderdiklerini belirterek, "Maçtan önce oyuncularla konuştum, motivasyonlarını artırmaya çalıştım. Bazı sebeplerden dolayı bazı futbolcular, hocaya küsmüş olabilir. Oyuncular, bugün performanslarının yüzde 100'ünü verdiler" diye konuştu.

Maçın zor geçeceğini bilerek geldiklerini kaydeden Taffarel, oyuncularını tebrik ederek, "Bugünkü takım, 5 aydır Prandelli'nin oynattığı takımla aynı. Sadece, oyunculara davranışlarını değiştirip sahaya pozitif yansıtmaları gerektiğini anlattık. Oyuncular bugün sorumluluk aldılar" ifadelerini kullandı.

Maçtan önce rakibi iyi analiz ettiklerini söyleyen Taffarel, Bruma'nın, ilk yarıda hem defansif hem de ofansif anlamda istediklerini yapamadığını, bunun üzerine Umut Bulut'u aldıklarını dile getirdi. Taffarel, Umut Bulut'un ilk 11'de oynamamasına rağmen ne zaman görev verilse en iyisini yaptığını vurgulayarak teşekkür etti.

Kariyer planlamasına ilişkin, gelecek 20 yıl için bir düşüncesi olmadığını, hedefinin kaleci antrenörü olarak devam etmek olduğunu belirten Taffarel, Hamza Hamzaoğlu'nun teknik direktörlüğüyle ilgili şunları söyledi:

"Hamza Hamzaoğlu doğru bir seçim, iki yabancıdan sonra bir Türk'ün gelmesi gerekiyordu. Hamza hoca için mutluyum. Mancini ve Prandelli iyi teknik direktördü. Onların ardından Türk teknik adamın gelmesi iyi oldu. Yabancının, Türk futboluna adapte olması gerekiyor. Şimdi buna zamanımız yok, Hamzaoğlu müthiş seçim. Hamza hocayla devam etmek ve kaleci antrenörü olarak kalmak istiyorum."

Taffarel, Okan Buruk'un da çok iyi bir teknik direktör olduğunu, ekonomik açıdan sıkıntılı bir takımda güzel işler yaptığını dile getirdi.

Taffarel, "Okan doğru yolda ilerliyor. Okan ve Arif Erdem'in futbolculuk yaşamımda benim için ayrı yeri vardır. Benim için bunlar kardeştir" ifadelerini kullandı.

Okan Buruk: "Beklemediğimiz bir yenilgiydi"

Gaziantepspor Teknik Direktörü Okan Buruk, "Beklemediğimiz bir yenilgiydi. Son derece üzüntülüyüm. Golün son dakikada gelmesi bizi daha da yaraladı" dedi.

Buruk, maça iyi başladıklarını, ilk yarı genel anlamda iyi oynadıklarını belirterek, "İkinci yarı daha iyi oynayabilirdik, 65. dakikadan sonra öne çıkarken zorlandık. Doğru zamanlı paslar yapamadık. Bunlar da tehlike oluşturdu, doğru paslarla çıksak maçı kazanabilirdik. Rakip son kozlarını kullandı, bu da zaman zaman bizi zorladı" diye konuştu.

Genç oyuncuların paslarda zamanlama hatası yaptıklarını vurgulayan Buruk, "Her futbolcu kendini göstermek için böyle maçlarda daha fazla öne çıkmaya çalışıyor. Paslarda zamanlama hataları oldu. Çok fazla pozisyona girdik ama daha fazla girebilirdik" diye konuştu.

Buruk, Hamza Hamzaoğlu'nun Galatasaray'ın teknik direktörlüğüne getirilmesine ilişkin de "Hamza hoca, beraber futbol oynadığım, yakından tanıdığım ve güvendiğim bir isim. Onun için hayırlısı olsun. Galatasaray için doğru seçim olduğuna inanıyorum" dedi.