İşte Fener ve Trabzon'un alacağı ceza - YAZDIR

Derbide çıkan olaylarda Fenerbahçe ve Trabzonspor birbirlerini suçladı. TFF Hukuk Kurulu ise iki tarafı birden PFDK'ya sevk etti.

  • GİRİŞ09.10.2013 09:40
  • GÜNCELLEME09.10.2013 09:48

Olaylı F.Bahçe-Trabzon derbisinin yankıları sürerken, ev sahibi kulüp ve Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, televizyon görüntüleri incelendikten sonra Disiplin Kurulu'na yollandı. Temsilcileri raporlarında, sarı-lacivertli taraftarların maç sonunda Hacıosmanoğlu'na saldırı girişiminde bulunduğu yer aldı. Önceki gün geç saatlere kadar televizyon görüntülerini izleyen Hukuk Kurulu, Hacıosmanoğlu'nun taraftarların "Hakemİ kaça satın aldınız?" şeklindeki sataşmalarına "Satın almayı başkanınız iyi bilir" diye cevap vermesinin provoke edici olduğu görüşüne vardı.

FENER'E EN AZ 1 MAÇ CEZA
Sahaya atılan maddeler, küfürlü tezahürat ve olaylar nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Fenerbahçe'ye en az 1 maç seyircisiz oynama ya da 80 ile 150 bin TL arasında para cezası verilmesi bekleniyor. İbrahim Hacıosmanoğlu'na ise 30 gün hak mahrumiyeti cezası verilebileceği belirtilirken, maç sonrası saha içinde kapışan Fenerbahçeli Volkan ve Selçuk ile Trabzonsporlu Zokora ve Onur Kıvrak'ın ise Disiplin Kurulu'na sevkine gerek görülmedi.