Zico'nun gönlü Tokyo'dan yana

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Arthur Zico, 2020 Olimpiyatları'na evsahipliği yapmak için İstanbul ve Madrid ile çekişen Tokyo'ya destek çıktı.

Zico'nun gönlü Tokyo'dan yana
Zico'nun gönlü Tokyo'dan yana
GİRİŞ 03.09.2013 18:56 GÜNCELLEME 03.09.2013 18:56

Zico, her fırsatta gönül bağı olduğunu dile getirdiği 12 yıl boyunca futbolcu ve antrenör olarak görev yaptığı Japonya'yı olimpiyat adaylığında da yalnız bırakmadı. 

Japonların spora olan tutkusunu öven Zico, ülkenin daha önce birçok fırsatta kanıtlanmış spor organizasyonu yapma yeteneğinden dolayı, Tokyo'nun 2020 Olimpiyatları'na mükemmel evsahibi olacağını söyledi.

Oyunculuk ve antrenörlük deneyiminden dolayı Japon kültürünü çok iyi tanıdığını vurgulayan Zico şöyle devam etti: 

"Japonların hem seyirci hem uygulayıcı olarak spora olan tutkusu inanılmaz. Japonya'dayken evimin karşısında insanların çeşitli spor aktivitelerinde bulunduğu bir park vardı. Onları izlemekten çok keyif alırdım. Japonya'da spor, toplumu birleştiren, dostluklar kurduran ve üzerinde olumlu etkiler sağlayan önemli bir mekanizma."
"Tokyo'nun tamamen hazır olduğuna inanıyorum ve Olimpiyatlara evsahipliği yapma onuruna erişmesi beni çok mutlu edecektir" diyen Zico'ya göre Japonya, güçlü altyapısı, örgütlü ve disiplinli toplumu önemli spor organizasyonu yapmada çok başarılı.

2002 Dünya kupası finallerinde de bunu tüm dünyaya kanıtladı.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL