Yerli formula aracını Sofuoğlu böyle test etti!

Dünya şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, YTÜ’lü öğrenciler tarafından üretilen ve formula student yarışlarında Türkiye’yi başarı ile temsil eden yerli aracı test etti.

GİRİŞ 05.12.2016 14:10 GÜNCELLEME 06.12.2016 11:42

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) öğrencileri tarafından tasarlanan ve üretilen “Yerli Formula Aracı”nı, Dünya Şampiyonu Milli Motosikletçi Kenan Sofuoğlu test etti. Yıldız Teknik Üniversitesi YTU Racing ekibi tarafından üretilen ve dünyanın en prestijli mühendislik yarışlarından birisi olarak gösterilen Formula Student’te Türkiye’yi başarı ile temsil eden “Yerli Formula Aracı” YTR-03 Karbosan, Türkiye’nin bir diğer gurur kaynağı Dünya Süper Sport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ile bir araya geldi. Milli Motosikletçi Kenan Sofuoğlu, İngiltere ve Almanya’da düzenlenen Formula Student yarışlarında Türkiye’yi temsil eden tek Türk takımı olan Yıldız Teknik Üniversitesi’nin formula takımı YTU Racing ekibini Sakarya’da misafir etti.

“KENAN SOFUOĞLU YTR-03 KARBOSAN’IN SINIRLARINI ZORLADI”

Sakarya Akyazı ilçesindeki kişisel çalışma pistinde YTÜ Racing ekibini ağırlayan dünya şampiyonu motosikletçi, Yıldızlı öğrencilerin 3’üncüsünü ürettiği “Yerli Formula Aracı”nı test etti. YTR-03 Karbosan’ın direksiyonuna geçerek piste çıkan Sofuoğlu, yarış aracının sınırlarını zorladı. Araçla hız denemesi yapan Sofuoğlu, drift atmayı da ihmal etmedi.

Milli motosikletçi, sürüşünün ardından aracın tasarımı ve kullanımı ile ilgili Yıldızlı öğrencilere tavsiyelerde bulunarak öğrencilerle bir süre sohbet etti.

ETİKETLER
Formula 1
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • KaraYel 1 yıl önce Şikayet Et
  aracın duruşu bile dandik
  Cevapla
 • haydo 1 yıl önce Şikayet Et
  Hep bu kafa yüzünden kaybediyoruz zaten.
  Cevapla
 • cok bilen 1 yıl önce Şikayet Et
  sen daha iyisini yap , buyur...
  Cevapla
 • kadir 1 yıl önce Şikayet Et
  biraz eskiyi örnek almışlar
  Cevapla