Pişkin açıklama! 'Türkler abartıyor'

İzlanda ulusal havaalanı ve hava navigasyon servis sağlayıcısı ISAVIA'dan yaşanan kriz ile ilgili açıklama geldi.

Pişkin açıklama! 'Türkler abartıyor'
Pişkin açıklama! 'Türkler abartıyor'
GİRİŞ 10.06.2019 18:39 GÜNCELLEME 10.06.2019 18:44
Bu Habere 90 Yorum Yapılmış

İzlanda ulusal havaalanı ve hava navigasyon servis sağlayıcısı ISAVIA, A Milli Takımımızın havaalanında yaşadığı krizle ilgili resmi bir açıklama yaptı ve 3 saat beklendiği iddialarının gerçek olmadığını belirtti.

 

 

Türkiye'den gelen tüm uçaklarda aynı prosedürün uygulandığını belirten kuruluşun mesajında, "Türkiye Milli Futbol Takımının gelişi ile ilgili haberler üzerine belirtmek gerekir ki, Türkiye Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Alanı'na dahil olan havaalanlarının sahip olduğu özel anlaşmalara sahip değil. Buralardan gelen tüm yolcular güvenlik izlemesinden geçmek zorunda. İzlandalı yolcular ve buralardan gelen tüm insanlar, aynı süreçten geçmek zorunda" ifadeleri kullanıldı.

"KİMSEYE İSTİSNA GÖSTERECEK POZİSYONDA DEĞİLİZ"

 

 

Kimseye ayrıcalık yapılmayacağı kaydedilirken, "Keflavik Havaalanından geçen yolcuların güvenliği, Isavia'nın en önemli değerlendirinden biridir ve bununla birlikte uluslararası yaptırımlarla da belirlenmiş prosedürler vardır. Bu nedenle Isavia, bu önemli önceliklerde istisna gösterecek pozisyonda değildir" mesajı verildi.

"TAKIM 1 SAAT 20 DAKİKADA ÇIKTI"

Türk Milli Takımı'nın 1 saat, 20 dakikada havaalanından çıktığı vurgulanırken, "Güvenlik nedeniyle yapılan incelemeler genellikle hızlı sonuçlanır ancak dün akşam yaşanan hadisede bagajlarda yer alan elektronik gereçlerin ve sıvıların çok olması nedeniyle sistem bu bagajları inceleme yönünde uyarı verdi. Yine de bu süreç hızlı şekilde çözüldü. Türk tarafının uçağı Keflavik Havaalanı'na 19:40'da iniş yaptı ve son yolcu havaalanından çıktığında saat 21:00'dı. Tüm süreç 80 dakikada tamamlandı" diye belirtildi.

"TÜRKLER ABARTIYOR"

Öte yandan İzlanda Futbol Federasyonu Güvenlik Sorumlusu Vidir Reynisson, skandalın ardından konuştu.

Durum değerlendirmesi sonrasında tekrar konuşan Vidir Reynisson, Türk Milli Takımı'nın havalimanına inmesinden ve otele gelinceye kadar yaklaşık iki saatlik zaman geçtiğini belirterek oyuncuların durumu abarttığını bildirdi.

Reynisson, "Biz de Türkiye'ye geldiğimizde kontrolden geçtik, onlarınkiyle bizimki aynıydı. Bence anormal görünen bir şey yok. Türk oyuncular abartıyor. Havaalanına geldikten yaklaşık iki saat sonra otele geçtiler" dedi. (Sporx)

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 90
 • yunus 8 ay önce Şikayet Et
  Saygısızlar.Sıradan bir yolcu aranmıyor koskoca Türk milli takımı geliyor terörist muamelesi görüyor.Sapla samanı ayıramayacak kadar geri misiniz siz! 30 dakika içerisinde işlemleri yüzeysel ve hızlı bir şekilde bitirir konuklarınızı oteline uğurlarsınız.Elinde fırça ile yanınıza kadar gelen biri öldürücü bir aletle'de gelebilir güvenlik hak getire!...Bakalım Fransa milli takımı İzlanda'ya geldiğinde onlara'da aynı bekletme ve arama tarifesi uygulayacak mısınız!...
  Cevapla
 • EMRE 8 ay önce Şikayet Et
  buraya gelince yapılacak en iyi uygulama abdnin arananlar listesinde isminiz çıktı abd ye giden uçağa bindirip abd ye yollamak 3-5 oyuncusunu. geri dönmeleri 2 günü bulur maç biter zaten. sonra İZLANDA ABARTIYORSUNUZ yanlışlık oldu deriz.
  Cevapla
 • Sakaryalı Mustafa 8 ay önce Şikayet Et
  Dünden beri arıyorum bu (islanda) nerededir diye, ya en sonunda haritaya mikroskopla bakcem.
  Cevapla
 • dede korkut 8 ay önce Şikayet Et
  Yok tosunum, yok abartmıyoruz. Sizin bu güvenlik anlayışınızın ve uygulamanızın çook hoşumuza gittiğini anlatmaya çalışıyoruz. İnşallah siz buraya geldiğinizde alışık olduğunuz bu olağan güvenlik uygulamalarının aynısını yapacağız ki garipsemeyin
  Cevapla
 • Karslı 8 ay önce Şikayet Et
  Buraya gelinde sizi görelim yanınızda bırakmayız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle