Tazminatını isteyen Terim'e şok cevap!

Fatih Terim'in, “3.5 milyon Euro’mu verin” diye ihtarname çekmesini değerlendiren TFF Yönetim Kurulu, “Fatih Terim çok kararlıysa mahkemeye gitsin” cevabını verdi.

Tazminatını isteyen Terim'e şok cevap!
Tazminatını isteyen Terim'e şok cevap!
GİRİŞ 29.09.2017 09:37 GÜNCELLEME 29.09.2017 10:51
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF), 26 Temmuz’da Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden aldığı Fatih Terim’in tazminat konusu mahkemeye taşınıyor. Terim’in görevine son verildiği kendisine bildirildikten sonra, TFF ile tazminatı için anlaştığı ve 1 yıllık maaşı olan 3.5 milyon Euro’nun ödeneceği iddia edilmişti. Ancak aradan geçen 2 aylık süreçte herhangi bir ödeme almayan Terim, geçtiğimiz hafta TFF’ye ihtarname çekerek 3.5 milyon Euro’yu istedi.

Geçtiğimiz günlerde toplanan TFF Yönetim Kurulu’nun gündemine Terim’in tazminat konusu da geldi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda yönetim kurulunda ‘tazminat ödememe’ kararı ağırlık kazandı. Toplantıda bazı yöneticiler, 3.5 milyon Euro’nun (14.7 milyon TL) ödenerek konunun kapanması yönünde görüş bildirdi. Ancak daha sonra ‘Fatih Terim çok kararlıysa mahkemeye gitsin’ görüşü ağırlık kazandı.

3.5 DEĞİL 4.66 MİLYON EURO İSTEYEBİLİR

BU gelişmenin ardından gözler Fatih Terim’e çevrildi. Terim, alacaklarını tahsil etmek için hukuki yollara başvurabilir. TFF ile 15 Kasım 2013’te 5 yıllık anlaşma yapan Terim’in mukavelesi, bitime 16 ay kala tek taraflı olarak feshedilmişti. Fatih Terim, kalan sürenin tamamındaki alacaklarını isteseydi, 4.66 milyon Euro’ya (19.5 milyon TL) hak kazanacaktı. Ancak, Demirören’le 12 aylık alacağı olan 3.5 milyon Euro üzerinden anlaşmaya varan Terim, daha sonra gönderdiği ihtarnamede de bu rakamı istedi.

TERİM DAVA AÇARSA NELER OLABİLİR?

1-) TFF’nin sözleşmeyi tek taraflı feshetme gerekçeleri haklı bulunursa, hiç tazminat ödenmeyebilir.
2-) Terim-Demirören anlaşmasındaki 3.5 milyon Euro değil, feshedilen sözleşmedeki 16 aylık alacağı 4.66 milyon Euro ödenebilir. (Hürriyet)

YAZDIR
YORUMLAR 42
 • Yasin 1 yıl önce Şikayet Et
  2.DEL BOSKE vakası olur.Adam değil 3.5 milyon Euro 7 milyon Euro alir.Vereceksiniz bu parayi başka çare yok.
  Cevapla
 • necmi 1 yıl önce Şikayet Et
  Kardaş bi başarı olsa helal olsun derdik. .ama ülkemizde milyonlarca insanın kazanci karnını zor doyurdugu sırada sen şu f.t denen şahsın istediği paraya bak.....sana sadece utannn derim
  Cevapla
 • lore 1 yıl önce Şikayet Et
  Hesap sorulacaksa o anlaşmayı kimler imzaladıysa onlara sorulmalı.Adam sözleşmeden doğan hakkını istemiş.Niye zorunuza gidiyor.
  Cevapla
 • Fati 1 yıl önce Şikayet Et
  O para bogazından gecmez bogulur
  Cevapla
 • Osmanlı1453 1 yıl önce Şikayet Et
  Bölelernin gözü doymaz ver ver ver ver ver . Yüzünde nur yok adamın nur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle