Fatih Terim'den TFF'ye ihtarname

Milli Takımdan kovulan Fatih Terim'e TFF tazminat ödememe kararı almıştı. Terim, TFF'ye ihtarname gönderdi.

Fatih Terim'den TFF'ye ihtarname
Fatih Terim'den TFF'ye ihtarname
GİRİŞ 22.09.2017 06:50 GÜNCELLEME 22.09.2017 10:01
Bu Habere 57 Yorum Yapılmış

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF), 26 Temmuz’da Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden aldığı Fatih Terim, alacakları için TFF’ye ihtarname gönderdi.

1 YILLIK ALACAKLARINI İSTEDİ

Terim’in avukatı tarafından çekilen ihtarnamede, sözleşmede yer alan 1 yıllık alacaklar istendi.

SENELİK 3.5 MİLYON EURO KAZANIYORDU

Terim, TFF ile 15 Kasım 2013’te imzaladığı 5 yıllık sözleşmeye göre, başarı primleri hariç senede 3.5 milyon Euro (14.6 milyon TL) ücret alıyordu. Bitimine 16 ay kala mukavelesi tek taraflı olarak feshedilen 64 yaşındaki teknik adam,TFF’den 12 aylık alacaklarını talep etti.

2 AY BEKLEDİ

Terim ile Demirören, 26 Temmuz’da TFF’nin Levent’teki binasında yaptıkları görüşmede, tazminat için 3.5 milyon Euro karşılığında sözlü olarak anlaşmaya varmış, ancak bu anlaşma resmi yazıya dökülmemişti. Fatih Terim’in, aradangeçen 2 aylık sürede kendisine herhangi bir ödeme yapılmaması nedeniyle avukatı aracılığıyla ihtarname gönderdiği bildirildi.

ALACAKLARININ TAMAMI 4.6 MİLYON EURO

Hürriyet'ten İsmail Er'in haberine göre İzmir’in Çeşme ilçesinde damatları ve korumalarıyla birlikte Yüzevler Kebapçısı’nı basmasının ardından görevine son verilen Terim, sözleşmeye göre kalan alacaklarının tamamını isteseydi, 4.66 milyon Euro’ya hak kazanacaktı.

YAZDIR
YORUMLAR 57
 • Sade Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  adama değil tüpçüye kızın.. sözleşmeyi yapan kurumun başı o, sözleşmede yazıyorsa adamın hakkıdır, kimseyi alakadar etmez...
  Cevapla
 • Efecan 1 yıl önce Şikayet Et
  Doymaz Adam Terim türk futbolunun katili sözde milliyetci
  Cevapla
 • bjk5656 1 yıl önce Şikayet Et
  zıkkım olsun
  Cevapla
 • Tarık 1 yıl önce Şikayet Et
  O parayı alırsan haram zehir olsun.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Yakında GS ye anteenör olur, orda işler kötü gitmeye başladığında tekrar Milli Takım, yine işler kötü gitmeye başladığında yine aynı döngü. Parasını isteyecek tabi asıl ona bu parayı verene ne demeli.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle