Rüştü - Terim gerginliğinde flaş gelişme!

Türkiye’nin konuştuğu Rüştü Reçber-Fatih Terim polemiğinde kritik bir gelişme daha yaşandı.

Rüştü - Terim gerginliğinde flaş gelişme!
Rüştü - Terim gerginliğinde flaş gelişme!
GİRİŞ 30.07.2017 11:28 GÜNCELLEME 30.07.2017 11:43
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Rüştü Reçber, ‘Fatih Terim’in Alaçatı Baskını’ başlıklı yazısı nedeniyle kendisi aleyhine 3 kuruşluk manevi tazminat davası açan Terim için yargıya başvurdu. Reçber'den karşı hamle gecikmedi. Reçber, geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden alınan Terim aleyhinde 1071 liralık manevi tazminat davası açtı.

1071 liralık talebiyle Türklerin Anadolu’ya girdiği 1071 Malazgirt Meydan Muhaberesi’ne gönderme yapan Reçber, konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

İnsanlar geçmişini unutmamalı. Nereden geldiklerini, nasıl geldiklerini daima hatırlamalı. O, bize açtığı dava ile ‘3 kuruşluk adamsın’ muamelesi yapıyor. Ama bizim örfümüz, terbiyemiz, adetlerimiz aynı şekilde karşılık vermeye müsaade etmez. Bu nedenlerle avukatım 1071 liralık tazminat davası başvurusunda bulundu.

Reçber’in avukatı Nail Gönenli de Terim hakkında açtıkları dava ile ilgili olarak, “Fatih Terim’in müvekkilime gönderdiği e-mail’in içeriğindeki ifadeler nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulunduk ve manevi tazminat davası açtık. Ayrıca, müvekkilim aleyhine açtığı tazminat davası da hakaret manalı olduğu için savcılığa suç duyurusunda bulunduk” dedi.

Rüştü Reçber'in istifa davetine hakaret içeren sözlerle yanıt veren Fatih Terim, mektubunda Reçber'e dava açacağını dile getirmişti. Bu sürecin ardından milli takımdan ayrılan Fatih Terim, Rüştü Reçber'e "3 kuruş" değerinde tazminat davası açtı. Reçber'in karşı hamlesi ise gecikmedi.

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Efe 1 yıl önce Şikayet Et
  Rüştü ve Kebabcı gibi babayiğit kim çıktı. Herkes herşeyi biliyor ama korkusundan konuşamıyor. Hela size.
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Birbirlerini yemekten aldıkları parayı yemeye zaman kalmıyor. Yazık!
  Cevapla
 • adalet 1 yıl önce Şikayet Et
  fatih terimi çekemeyenler ancak bunu yapabiliyor. ne yaparsanız yapın fatih terim değerinden hiçbir şey kaybetmez tam tersi daha da değerlenecek. türk futboluna hizmetleri yeni başlayacaktır bekleyip göreceğiz .
  Cevapla
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Hayırdır birader bunları yazmak için terimden kaç para aldın. Bu adamın neyini savunuyorsun hala adam milliyetçi olsa ülkesinin takımını parayla mı yönetir. Gitti şimdi hala tazminat peşinde siz de burdan onun korumalığını yapın yazık siz ve sizin gibilerine.
  Cevapla
 • xxxx 1 yıl önce Şikayet Et
  evet haklısın. ülkenin paralarını yeme konusunda çok başarılı. ortada bir başarı da yok.
  Cevapla
 • ramazan 1 yıl önce Şikayet Et
  Nedemiş büyüklerimiz 3 kuruşluk kişiye 5 kuruşluk değer verirsen geriye kalan 2 kuruş ile seni satar.
  Cevapla
 • fb li 1 yıl önce Şikayet Et
  evet fatih terimin egosunu hiçbirimiz sevmeyiz milli takımı bırakmasıda çok iyi oldu fakat sana bu akılları kim veriyor rüştüü gazetesinde köşe veren doğanmı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle