Gyan'dan Gomis ve Burak Yılmaz'a övgü

Kayserispor'un Ganalı golcüsü Asamoah Gyan, önemli açıklamalarda bulundu.

Gyan'dan Gomis ve Burak Yılmaz'a övgü
Gyan'dan Gomis ve Burak Yılmaz'a övgü
GİRİŞ 11.01.2018 16:29 GÜNCELLEME 11.01.2018 16:29

Kayserispor'un Ganalı golcüsü Asamoah Gyan, BeIN Sports'un konuğı oldu. Gyan, sezonun ilk yarısını, Cenk Tosun'un transferini ve ligimizdeki diğer forvet oyuncularını değerlendirdi.

"HENÜZ TAKIMDAN GERİDEYİM"

Henüz takım arkadaşlarından geride olduğunu ifade eden Gyan, "Ben buraya ilk olarak takıma yardımcı olmaya geldim. Biliyorum beklentiler çok fazlaydı. Elimden geleni yapmak istedim ama şanssız sakatlıklardan dolayı yapamadım maalesef. Bunlar futbolda olan şeyler. Yeni yıldan itibaren normal düzenime girmeye çalışıyorum, sıkı çalışıyorum, elimden geleni yapıyorum. Takım arkadaşlarımdan fiziksel olarak gerideyim, onlar benden çok çok daha önde. İkinci yarı için elimden geleni yapacağım ve takımıma daha fazla katkı sağlayacağım" ifadelerini kullandı.

"KAYSERİ'NİN NE YAPACAĞI BELLİ OLMAZ"

Türkiye Ligi'nin çok güçlü bir Lig olduğunu söyleyen Ganalı yıldız, "Türkiye Ligi gerçekten çok güçlü, çok iyi bir lig. Özellikle geçen yıl çok fazla sürpriz oldu. Kimin ne zaman nerede kazanacağını tahmin edemiyorsunuz, çok ciddi sürprizler olabiliyor. Kayserispor'da bu açıdan bakarsak çok iddialı. Kayseri'nin ne yapacağını bilemiyorsunuz. Rakiplerini çok zorlayan bir takım. Kısaca özetlersem, Türkiye Ligi iyi bir lig, güçlü bir lig. Bu da aslında iyi bir şey çünkü böylece rekabet artıyor. Aslında baktığınız zaman her ligin her ülkenin kendine özel bir futbol anlayışı vardır. Ancak herksein de kabul ettiği gibi İngiltere Ligi bu ligler arasında en iyisi ve en iddialısı. Türkiye Ligi ile karşılaştırma yapmam için benim %100'üm ile oynamam gerekir. Maalesef ilk yarıda %100'e ulaşamadım, %60'ımı dahi veremedim sahaya. Çok fazla oynamadığım için yargılamak istemiyorum, ön yargılı olmak istemem. Ancak Türkiye Ligi çok güçlü ve iddialı bir lig" dedi.

"SUMUDİCA ÇOK ANLAYIŞLI"

Teknik direktörü Sumudica'nın göründüğü gibi biri olmadığını açıklayan golcü oyuncu, "Sumudica karakter olarak çok iyi bir insan, kişilik olarak çok iyi birisi. Dışarıdan, televizyondan bakıldığında çok agresif, sinirli birisi gibi gözükse de perde arkasında aslında öyle değil. Çok saygılı bir insan. Futbolculara karşı, insanlara karşı çok anlayışlı biri. Aynı zamanda taktikleri çok iyi uygulayan çok kaliteli bir koç. İlk geldiğinde burada, geride 3 futbolcu ile başlamıştı. Baktı ki olmuyor, olmadığında hemen taktiği değiştirdi ve futbolcularda onun taktiğine uydu. Onun taktikleri sayesinde yolumuzda çok iyi ilerledik. Çok iyi bir taktisyen. Oyuncularda onun taktiklerini istediği gibi uyguluyor ve bu da bize başarıyı getiriyor." diye konuştu.

"KAYSERİ'DEKİ ŞOFÖRLER DELİ GİBİ"

Kayseri'deki şoförlerden şikayetçi olduğunu anlatan Ganalı golcü, "Kayseri'de yaptığım pek fazla şey yok. Sakin bir şehirde yaşıyorum ve ben de bu sakinliğe uyuyorum. Alışveriş yapmayı çok seviyorum, değişik elbiseler almayı çok seviyorum. Kayseri ile ilgili tek şikayetim şoförler. Gerçekten arabayı deli gibi kullanıyorlar" diyerek Kayseri'deki trafiği sevmediğini dile getirdi.

"UMUT BULUT GERÇEK BİR EFSANE"

Gyan'a, ligdeki diğer forvetler sorulduğunda ise, "Ligin ilk yarısında birçok golcü çok iyi işler yaptı. Ancak özellikle isim vermem gerekirse Bafetimbi Gomis, Vagner Love, Burak Yılmaz ve Göztepe'den Jahovic. Bu futbolcular gerçekten çok iyi işler yaptılar. Özellikle Burak çok iyi, harika bir forvet. Muhteşem işler yapacağını düşünüyorum ilerleyen zamanlarda. Kayserispor'da ise Umut Bulut çok çok iyi işler yaptı. Burada gerçek bir efsane olarak tanınıyor. Bence de öyle. İlk yarıda takımı sırtlayan ve götüren kendisiydi. Türkiye Ligi'nde saydığım bu 5 forvet çok iyi işler yaptılar" cevabını verdi.

"CENK TOSUN'UN ÇOK DİKKATLİ OLMASI GEREK"

Everton'a transfer olan Cenk Tosun'un çok iyi bir transfer yaptığını söyleyen yıldız futbolcu, "Cenk Tosun ismini söylemeyi unuttum. Ona çok büyük saygım var gerçekten. Zaten o da kendisini Türkiye'de kanıtlamış, muhteşem bir golcü. Türkiye'den, dünyanın en iyi liglerinden birine gidiyor. Kendisini daha farklı zorluklar, daha farklı aşamalar bekliyor. Çok daha dikkatli olup, çok iyi çalışması lazım. Daha önce hangi liglerde oynadı bilmiyorum ama İngiltere gerçekten çok zor bir lig. Cenk Tosun'un İngiltere'ye hazır olması gerekiyor, hem mental açıdan hem de fiziksel açıdan. Orada sadece kendisi için değil, ülkesi için de oynayacak. Çünkü ülkesinin gurur duyduğu birisi şu anda. Umarım en iyisini yapar" diyerek sözlerini noktaladı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL