Volkan Babacan'ı şoke eden dava!

Milli kaleci Volkan Babacan’ın kendisini sigortasız çalıştırdığını ileri süren Mukadder Öceli, 12 bin 500 liralık alacak davası açtı. Öceli, davalı Volkan Babacan’ın evinde 4 yıl kesintisiz olarak çalıştığını ve sigortasını hiç yapmadığını belirtti.

 Volkan Babacan'ı şoke eden dava!
Volkan Babacan'ı şoke eden dava!
GİRİŞ 12.06.2018 12:41 GÜNCELLEME 12.06.2018 12:44
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

İstanbul Anadolu İş Mahkemesi’ne açılan davaya göre Mukadder Öceli, 1 Mayıs 2014 ile 14 Mayıs 2018 tarihleri arasında davalı Volkan Babacan’ın evinde aylık 2 bin 500 lira ücretle çalıştı. İddiaya göre Volkan Babacan, Mukadder Öceli’nin işe girişini SGK’ya bildirmedi. Sigortasını hiç yapmadı ve sigorta primlerini de yatırmadı.

Mukadder Öceli’nin avukatı dava dilekçesinde şu iddialara yer verdi: “Müvekkilim 4 yıl Volkan Babacan’ın evinde sigortasız çalıştırılmıştır. Müvekkilin yıllık izinleri ve işten çıkarma sonrası ödenmesi gereken tazminatları da ödenmemiştir. Davalı yaklaşık bir ay önce müvekkilime “artık senin çalışmanı istemiyorum” diyerek iş akdini haksız ve hukuka aykırı şekilde feshetmiştir. Müvekkilim sigortasız çalıştırılması nedeni ile tespit davasının yanında işçi alacakları için şimdilik fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydıyla 12 bin 500 liranın davalıdan tahsilini istiyoruz. Müvekkilin Volkan Babacan’ın evinde kesintisiz 4 yıl çalıştığının tespitini istiyoruz. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne yıllık izinleri ve işten çıkarma sonrası ödenmesi gereken tazminat ve izin alacakları için ayrı dava açacağız.”

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • anadolu ligi 9 ay önce Şikayet Et
  20 sene önce benimde başıma geldi eleman ben sigorta istemiyorum parasını bana ver diyen elemanım ayrıldıktan sonra bana dava açtı yani hiçbirşey göründüğü gibi değil
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  gücünüz garibanlara mı yetiyor kadın gariban çalışmış utanmasanız direkt kadını suçlayacaksınız
  Cevapla
 • Atabey 9 ay önce Şikayet Et
  4 yıl boyunca kölelik yaptırdı sanki.
  Cevapla
 • besle kargayı 9 ay önce Şikayet Et
  4 yıldır nerdeydin. İşten çıkarılıncamı aklına geldi sigorta
  Cevapla
 • ME~T~İN 9 ay önce Şikayet Et
  Volkan kabahatli peki ya çalışan? Niye çalışıyon adamdan dört sene para al geri çıkınca dava et niye en baştan tavır koymuyorsun?çünkü aldığı aylık yüksek..kimse dürüst ve samimi değil
  Cevapla
 • ramço42 9 ay önce Şikayet Et
  milyonları alıyolar çalışaa ayda 500 tl sigortayı yatırmıyorlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle