'Kariyerimde 'unutamadığım' dediğim bir anım...'

Süper Lig'de lider durumda bulunan Medipol Başakşehir'in Moldovalı savunma oyuncusu Alexandru Epureanu açıklamalarda bulundu

'Kariyerimde 'unutamadığım' dediğim bir anım...'
'Kariyerimde 'unutamadığım' dediğim bir anım...'
GİRİŞ 24.01.2018 13:40 GÜNCELLEME 24.01.2018 13:40

Epureanu, yaptığı açıklamada, "Kariyerimde 'unutamadığım' dediğim bir anım olmadı. Moldova'da kupalar kazandım. Rusya'da iki, Türkiye'de de bir kez şampiyonluğa yaklaştım. İnşallah unutulmaz anım Süper Lig şampiyonluğu olur. Şampiyonluk sadece benim için değil tüm takım arkadaşlarım için unutulmaz bir anı olacaktır." diye konuştu.

Şampiyonluk yolunda çok önemli rakiplerle yarıştıklarının altını çizen 31 yaşındaki oyuncu, şöyle devam etti:

"Bu ligde tek şampiyon olmak isteyen biz değiliz. 4-5 şampiyonluk adayı var, kolay olmayacak ama rakiplerimiz arasından sıyrılmaya çalışacağız. Rakiplerimiz arasından birini öne çıkarmam doğru olmaz. Bu sezonun geçen sezondan farklı olmasını istiyoruz. Geçtiğimiz sezona göre en büyük farkımız tecrübemiz. Geçen yıl zaman zaman tecrübe eksikliği yaşadık. Bu sezon bizi öne taşıyacak şey sahip olduğumuz tecrübe."

"Şampiyonlar Ligi müziğini tekrar duymak isterim"

Deneyimli futbolcu, geçen sezon Şampiyonlar Ligi'nin kapısından döndüklerini hatırlatarak, "Şampiyonlar Ligi müziğini duymak bir futbolcu için çok önemlidir. Bunlar futbolcuyu ekstra motive eden anlardır. Tabii ki Şampiyonlar Ligi müziğini tekrar duymak isterim." ifadelerini kullandı.

Yeni transferlerle daha da güçlü bir konuma geldiklerini dile getiren Epureanu, "Onların katkısı bizim için çok önemli olacak. Bu zamana kadar zaten iyi götürdük ama önemli olan ikinci yarıda yapacaklarımız. Umarım her şey istediğimiz gibi olacak." şeklinde konuştu. 

"Rehavete kapılırsanız sonucunu çok ağır ödüyorsunuz"

Süper Lig'in ilk yarısında alt sıralarda bulunan takımlara puanlar kaybettiklerini ve bundan ders aldıklarını vurgulayan Epureanu şunları söyledi:

"Sadece büyük takımlar değil 18 takımın da kadrosunda önemli isimler var. Tüm maçlara aynı şekilde konsantrasyon sağlamamız gerekiyor. Her maçı ciddiye almamız lazım. Biraz rehavete kapılırsanız bunun sonucunu çok ağır şekilde ödüyorsunuz. İlk yarıda bunun sıkıntılarını yaşadık. Şampiyonluk potasında olmayan takımlara maçlar kaybettik. Bizim için bu tarz maçlar çok daha zor. Alt sıradaki takımlar 11 kişi ile savunma yapıyorlar. Neredeyse bize hiç boşluk bırakmıyorlar, çözüm bulmak çok daha zor hale geliyor. Bize karşı topla oynayan takımlar ise topu kaybettiği zaman bazı boşluklar veriyor ve biz bu boşluklardan iyi yararlanıyoruz. 11 kişi savunma yapan takımlara karşı zorluk çekiyoruz."

KAYNAK: AA