Bir stat daha bitiyor! Son viraj...

İçerisinde 22 bin 28 seyirci kapasiteli Çotanak Stadı, bin kişilik olimpik yüzme havuzu, spor salonu, antrenman sahası ve mağazaların yer aldığı Çotanak Spor Kompleksi'nin, yeni sezon öncesi tamamlanması için çalışmalar sürüyor.

Bir stat daha bitiyor! Son viraj...
Bir stat daha bitiyor! Son viraj...
GİRİŞ 11.01.2019 11:39 GÜNCELLEME 11.01.2019 11:39
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış


Giresun'da yapımına 2016'da başlanan spor kompleksindeki stadyum ve olimpik yüzme havuzunun inşaatında önemli aşama kaydedildi.

Çatısı tamamlanan, cephe giydirme çalışmaları ile ince işçilikleri sürdürülen Çotanak Stadı'nda mart ayı itibarıyla koltukların montajı, sonrasında ise çimlendirme çalışmaları başlayacak.

Stadyumda 84'ü protokol, bin 413'ü VIP ve loca, 75'i engelli seyirci, 76'sı basın, 20 bin 380'i standart seyirci olmak üzere toplam 22 bin 28 koltuk yer alıyor. 

Stat içerisinde mağazalar ile 144 seyirci kapasiteli basketbol ve voleybol oynanabilecek nizami spor salonu da yer alacak. Ayrıca stat içerisinde okçuluk, karate gibi amatör branşlar için alanlar oluşturulması planlanıyor.

Kompleks içerisinde inşa edilecek antrenman sahasında 4 kulvarlı koşu pisti bulunacak.

- Sarıfakıoğulları: "7-8 ay içinde teslim almayı planlıyoruz"

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çotanak Spor Kompleksi'nin inşasında yüzde 76'lık bir fiziki gerçekleşme olduğunu, ince işçilikler hariç imalatların tamamlandığını belirtti.

Sarıfakıoğulları, "Stadı 7-8 aylık bir periyotta teslim almayı planlıyoruz. Giresunspor'umuz önümüzdeki sezonu Allah'ın izniyle Çotanak Stadı'nda karşılayacak. Yine yüzme havuzumuz da aşağı yukarı aynı dönemlerde teslim edilmiş olacak." dedi.

İnce işçiliklerin imalatlarının devam ettiğini bildiren Sarıfakıoğulları, "Koltuk montajı ve çimlendirme konusunda mart ayından itibaren arkadaşlarımız imalatlara başlayacaklar. Bu konuda gerek koltuk seçimi gerek çimlendirmenin niteliği konusunda yine teknik elemanlarla çalışmalarımız devam ediyor." diye konuştu.

Harun Sarıfakıoğulları, stadyumun özgün bir mimariye sahip olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Şu an halihazırda diğer statlardan bu anlamda farklı. Misafir seyirciler Giresun'a geldiklerini anlayacaklar çünkü stadımız bu anlamda ünik bir yapıda. Aynı mimari tarzda yapılan ikinci bir stat şu anda söz konusu değil. O nedenle Çotanak Stadı özgün bir mimariyi bünyesinde barındırmış olacak."

Hem stadın hem de olimpik yüzme havuzunun Giresun için önemli olduğunu vurgulayan Sarıfakıoğulları, her iki alanda ulusal ve uluslararası müsabakalar düzenlenebileceğini kaydetti.

Sarıfakıoğulları, kompleksin Giresun'un sportif kapasitesinin geliştirilmesi noktasında sosyoekonomik ve kültürel anlamda katkılar sağlayacağını belirterek, "İnşallah temmuz-ağustos aylarında spor kompleksinin hayata geçmesiyle, ilimiz çok önemli bir katma değer sahibi olacak." değerlendirmesinde bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
çotanak arena
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Tombul 7 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun emeği geçen herkese teşekkürler
  Cevapla
 • Hachkug gfddjjjj 7 ay önce Şikayet Et
  Emeği geçenlere teşekkürler allah razı olsun çok güzel olmuş
  Cevapla
 • Bilal 7 ay önce Şikayet Et
  Bunun parasıyla en az 500 daire yapılabilirdi Giresun da ki fakirlere ev yapıp aylık 250 lira taksitle verseydiniz hem sosyal bir hizmet eda edilmiş olurdu hemde devletin kasasından bu kadar israf yapılmazdı TÜRKİYE nin dört bir yanında bu milletin milyon dolarları boş işlerle çar çur ediliyor bir şey e kamu hizmeti deniyorsa herkesin istifade ettiği bir yer olması gerekmiyordu bu stad a Giresunun yüzde onu bile hiç gitmeyecek . İnsaf!!!!
  Cevapla
 • ali 7 ay önce Şikayet Et
  yapilmasada bir baskasi elestiriyor .birkere bu stadlar.kendini amorti ediyor.kombine satislarla reklam turbunlerle .bacasiz fabrika gibi
  Cevapla
 • Çotanak 7 ay önce Şikayet Et
  Yeni yönetimle inş.takım toparlanır
  Cevapla
 • 28 yirmisekiz 7 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun emeği geçen herkese teşekkürler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle