Urfa'da olaylı maç! Taraftarlar oyunculara saldırdı

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesinde Süper Amatör ligi'nde mücadele eden Viranşehir Başakspor ile Siverek Belediyespor arasında oynanan maçta olaylar çıktı.

Urfa'da olaylı maç! Taraftarlar oyunculara saldırdı
Urfa'da olaylı maç! Taraftarlar oyunculara saldırdı
GİRİŞ 13.01.2014 10:55 GÜNCELLEME 13.01.2014 11:00

Şanlıurfa Süper Amatör Ligi'nde, Viranşehir ilçe stadında oynanan ve bir kırmızı ile çok sayıda sarı kartın çıktığı maçta gergin anlar yaşandı. Konuk ekip Siverek Belediyespor'un 2-1 önde olduğu maçın uzatma dakikalarında Viranşehir Başakspor beraberlik golünü atınca saha karıştı.

Çıkan kargaşada Siverek Belediyespor'dan bir oyuncu kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı. Kırmızı kart gören oyuncu sahadan çıkarken ev sahibi taraftarlarına el, kol, küfür ve kötü hareketlerinde bulununca olaylar daha da büyüdü.

TARAFTARLAR OYUNCULARA SALDIRDI

Maçın bitiş düdüğü ile birlikte bu defa her iki takım oyuncuları saha ortasında birbirine girdi. Polisin araya girmesiyle yatışan olaylar saha dışında da devam etti. Siverek Belediyespor'lu futbolcunun saha içerisinde yapmış olduğu kötü hareketi hazmedemeyen Başakspor taraftarları saha dışında oyuncuya saldırmaya başladı. Bunu önlemeye çalışan Polis ve Viranşehir Başakspor taraftarları arasında arbede yaşandı. Meydana gelen olayda bazı şahıslar Polise hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınmak istendi. Ancak olaya müdahale eden AKP Viranşehir İlçe Başkanı Celalettin Sayan ve beraberindekiler olayları yatıştırmaya çalıştı.

Olayların daha büyümemesi için polis ekipleri taraftarları stattan çıkarırken, Siverek Belediyespor kafilesi polis eskortu eşliğinde stat ayrıldı.

ETİKETLER
kavga olaylı maç
YAZDIR