Galatasaray aradığı sol beki buldu!

Orduspor'un, S.Lizbon'dan kiraladığı genç sol bek, Galatasaray maçında Fatih Terim'in gözüne girdi. Milli Takım kurmayları da, Fransa pasaportlu Atilla'yı, ay-yıldızlı ekibe kazandırmak için kolları sıvadı

Galatasaray aradığı sol beki buldu!
Galatasaray aradığı sol beki buldu!
GİRİŞ 30.09.2012 07:32 GÜNCELLEME 30.09.2012 11:00

Nevzat Dindar'ın haberi

Hakan Balta'ya alternatif bulamayan ve Riera'yı zorunlu olarak bu bölgede değerlendiren Galatasaray'da, Orduspor'un sol beki Atilla Turan'ın ismi gündeme geldi.

Teknik Direktör Fatih Terim ve yöneticilerin beğenisini kazanan 20 yaşındaki sol bekin durumunu araştıran sarı-kırmızılılar, birkaç kez daha izleme kararı aldı. Atilla Turan'ın, Milli Takım kurmaylarının da yakın takibinde olduğu ortaya çıktı.

Fransız ekibi Grenoble'da profesyonel olduktan sonra geçen sezon Portekiz temsilcisi Sporting Lizbon tarafından 1 milyon euroya transfer edilen ancak hiç forma giymeden SC Beira Mar'a kiralanan 1992 doğumlu sol bekin, Orduspor formasıyla sergilediği performans A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı ile Ümit Takım hocası Tolunay Kafkas'ın dikkatini çekti.

Avcı'nın çıplak gözle de izlediği Atilla Turan'ın acil şekilde Ümit Milli Takım forması giymesi için Kafkas'ın temaslara başladığı ve Kasım ayında 20 yaşındaki oyuncunun davet alacağı belirtildi. Fransa doğumlu olan ve bu ülkenin pasaportunu taşıyan Atilla Turan'ın, Türk pasaportunun hemen çıkarıldığı bildirildi.

Orduspor Başkanı Nedim Türkmen de Milliyet'e yaptığı açıklamada, Atilla'nın transferi için 1 ay uğraştıklarını açıklayarak, "Fransızlar, Türk Milli Takımı'nı seçer diye taş koymaya çalıştı. Ancak çok uygun bir bedel karşılığında Atilla'yı kadromuza kattık. Doğru bir karar verdiğimizi görüyorum" dedi.

(milliyet)

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ