Galatasaray'a kayyum atanması davasında karar çıktı!

7. Sulh Hukuk Mahkemesi, Galatasaray Kulübü'ne kayyum atanması ile ilgili davanın reddedildiğini açıkladı.

Galatasaray'a kayyum atanması davasında karar çıktı!
Galatasaray'a kayyum atanması davasında karar çıktı!
GİRİŞ 11.02.2020 11:24 GÜNCELLEME 11.02.2020 13:16
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

İstanbul 7. Sulh Hukuk Mahkemesi, Galatasaray Kulübü'ne kayyum atanması ile ilgili davanın reddedildiğini bildirdi.

Duruşma sonrasında İstanbul Adalet Sarayı önünde basın mensuplarına konuşan avukat Ömer Faruk Kırkbıyık, "Neticenin böyle olabileceğini biliyorduk. Çünkü ortada kayyum atanması, Galatasaray Spor Kulübü'nün seçime gitmesi için bir gerekçe yok" dedi.

Ömer Faruk Kırkbıyık, şunları söyledi;

''Bugün burada görülmekte olan davanın hukuki niteliği Galatasaray Spor Kulübü Derneği'ne kayyum atanmasına ilişkin bir davaydı. Hukuki olarak nitelendirmek gerekirse bu şekilde. Galatasaray yönetiminin seçime gitmesi için mahkemeye yapılmış bir başvuru vardı. Yönetim olarak bu davaya müdahil olduk, müdahale talebimiz kabul edildi. İlk duruşmada da karar çıktı ve kayyum atanması talebi reddedildi. Neticenin böyle olabileceğini biliyorduk. Çünkü ortada kayyum atanması, Galatasaray Spor Kulübü'nün seçime gitmesi için bir gerekçe yok. Mevcut tedbirler, hukuki gerekçeler yönetimin ve denetim kurulunun görevinin başında olduğunu gösteriyor. Arzumuz ve Galatasaray Spor Kulübünün dileği, sportif başarıya, Galatasaray'ın gerçek sorunlarına odaklanıp bu tarz suni gündemlere yer vermemek. Bu tarz konular yerine başarıya odaklanmak istiyorlar. Biz de bu gayretlerine destek olmak için elimizden geleni yapıyoruz'' dedi.

'Seçim tehlikesi devam etmiyor. Kayyum tehlikesi yok. Şu anda yönetim görevinin başındadır. Özenle bu tarz karşısına çıkarılmaya çalışılan engellere meydan okumakta, karşı durmaktadır. Bizim Galatasaray Spor Kulübü olarak hedefimiz sportif başarı, mali denge. Bu açıdan hiçbir engele boyun eğmeyeceğini yönetimin söyleyebilirim. Dava Galatasaray Spor Kulübüne karşı açılmış bir dava. Yönetim kurulu üyeleri olarak bu davaya müdahale talebinde bulunduk. Çünkü açılan davanın sonuçlar yönetim kurulu üyelerini etkileyecek. Her şeyin başında Galatasaraylı taraftarları, spor kulübü camiasını etkileyecek. Bu sebeple müdahale talebinde bulunduk. Mahkeme de kabul etti. İlk duruşmada kararını verdi."

Avukat Ömer Faruk Kırkbıyık, son olarak Denetim Kurulu'nun tedbirinin, yönetimin başvurusu neticesinde kalkmasına ilişkin de, ''Dava süreci devam etmekte. Yürürlükte olan ihtiyati tedbirler var. Bu ihtiyati tedbirler hem yönetim kurulunu hem denetim kurulunu kapsayacak nitelikte. Tüzüğün seçime gitmeye ilişkin maddesinin yürürlülüğü durdurulmuş durumda. Bu sebepten dolayı da hiçbir şekilde seçime gidilmesi zorunluluğu yoktur'' ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
mustafa cengiz
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • kayyumgeliyor 1 ay önce Şikayet Et
  hadi bu sene yırttınız. ama seneye mutlaka.
  Cevapla
 • 101010 1 ay önce Şikayet Et
  çok beklersiniz kuşlar
  Cevapla
 • belde 1 ay önce Şikayet Et
  stad devletten paralar devletten, tribün boş ortada top oynanıyor. boş tamamen boş futbol şu an. futbol bu millete yük. başka spor dallarına yönelmeli millet. bireysel sporlar öne çıkmalı. futbolcuların yüzde 80-90 ı ithal böyle futbol olmaz olsun. iyice soğuttunuz milleti. inin milletin sırtından. herkes kulüpse kendi imkanları, seyircisiyle ayakta kalsın. bütün KİT ler satıldı devlet bunlardan kurtuldu lakin bir sürü spor tesisi açılıyor hala şikayet ediyor kulüpleri. devlet ricali ne yapsın vekiller bakanlar top mu oynasın ey vatandaş.
  Cevapla
 • Halk 1 ay önce Şikayet Et
  Fener hariç..
  Cevapla
 • a.a 1 ay önce Şikayet Et
  Başkan mustafa cengiz ve abdürrahim albayrak a sesleniyorum bu fitne gurubunun kongre üyelikleri düşürülsün
  Cevapla
 • Arkadaş 1 ay önce Şikayet Et
  GALATASARAYIMIZA kayyum atanmasını isteyen kişilerin isimlerini açıklarsanız bir spor sever olarak bizde bilmek hakkımız Cengiz başkana istemiyoruz diyerek GALATASARAYIMIZA zarar vermek ne demek
  Cevapla
 • Distimik 1 ay önce Şikayet Et
  Kulübün vizyonunu açıp okudum, bir pare ile; ''Ülkemizde ve dünyada Galatasaray ailesini genişletmek'' diyor. Oysa vizyonsuzlar toplanıp kayyum tehdidiyle dünyada ve ülkemizde kocaman camiayı mahkeme kapılarına eşik yaptılar. Yazık.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle