Galatasaray'dan Ali Koç'a 'Terim' cevabı!

Galatasaray Spor Kulübü, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un Teknik Direktör Fatih Terim'in TFF'den aldığı tazminat hakkında yaptığı açıklamalara cevap verdi.

Galatasaray'dan Ali Koç'a 'Terim' cevabı!
Galatasaray'dan Ali Koç'a 'Terim' cevabı!
GİRİŞ 19.06.2019 15:40 GÜNCELLEME 19.06.2019 15:42
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Sarı-kırmızılıların resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Teknik Direktörümüz Fatih Terim ile TFF arasındaki ihtilaf, mahkemelerce incelenmiş ve netice olarak Teknik Direktörümüz haklı bulunarak tazminat alacağına hükmedilmiştir. Bu aşamada söz konusu hukuki ihtilafı tartışmak abesle iştigal olup yargı organlarınca karara bağlanmış kesin yargı kararlarına saygısızlıktır.

 

 

Teknik Direktörümüzün mahkeme kararı ile hüküm altına alınan alacağı, sözleşmeden kaynaklanan cezai şart alacağıdır. Bakiye süre ücret alacağı değildir. Bu sebeple de Sayın Fatih Terim ile Kulübümüz arasında akdedilen sözleşme bedelinin, hükmedilecek tazminat tutarına bir etkisi söz konusu değildir. Kaldı ki Mahkemece TBK m. 182/son fıkra uyarınca ceza tutarından tenkisat yapılmak suretiyle hüküm kurulmuştur. Üstelik bahse konu tazminat tutarının tamamı Teknik Direktörümüz Fatih Terim tarafından Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağışlanmıştır. Söz konusu açıklamalar, hukuki bilgi ve temelden yoksun olup, kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik art niyetli açıklamalardır" denildi.

Ali Koç ne demişti? 

 

 

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz hafta sonu Mali Genel Kurulu'nda şu açıklamayı yapmıştı: 

"Milli Takım’ın eski teknik direktörü niçin işten çıkarıldı? Futbol federasyonunun üyesiyle kavga ettiği için. Bundan sonra iş kanununun size sağladığı imkan, 6 gün içinde işten çıkarıp tazminat ödeme mecburiyetiniz olmamasıdır. Ama nedense 9. günde, 6. maddeden tazminatla işten çıkarıyorlar. Medyada da hakimiyeti var. Sonra o kulübün başkanı çıkıp, “Türkiye’nin en büyük işvereni olan Ali Bey, yanında çalıştırdığı kişilere tazminat ödemiyor mu?” diyor. Eğer sizin yanınızda çalışan birisi sizi dövmeye kalkarsa ve siz tazminat verirseniz, iş kanununu bilmiyorsunuz demektir. Bunları biz söyleyince kötü kişi oluyoruz. Bu kadar bariz bir durum var ve hiçbir şey olmamış gibi halının altına süpürülüyor. Bir de tazminatı hayır kurumuna bağışladığı için, ayıp olmasa madalya takacaklar. Bunlar durmalı. Bir de işi de garantiye alıyorlar, tazminatı hak etsin diye, gittiği yerde 1905 Lira’ya imza attırıyorlar. Bu konuyu her platformda tartışmaya hazırım." 

ETİKETLER
Galatasaray
YAZDIR
YORUMLAR 25
 • Galatasaray 3 ay önce Şikayet Et
  Beni dinlemez asi gönlüm Laf dinlemez atacağım gönlümü ben pencerelerden koşar hayaller peşinden beni beklemez! )))))♡
  Cevapla
 • Mahirbey 3 ay önce Şikayet Et
  Ali Koç yok canım yok, bu da tutmaz, başka bir taktik dene. Fenerbahçe ile ilgili hesao sorulmasın istiyorsun ve dikkatleri dağıtıyorsun, anlıyorum seni. Ama daha değişik konular bul bunlar Aziz Yıldırım ın klasikleri. Sen daha orijinal şeyler bul. Başarırsın hadi, inanıyorum sana.
  Cevapla
 • Yakup turkdogan 3 ay önce Şikayet Et
  Galatasarayin buyuklugu altinda eziliyor kocum benim
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  milletin parasıyla hayır yaptı zannediyor zavallı. "alın teri" sayesinde kazanılan para ile hayır yapılır.
  Cevapla
 • mert 3 ay önce Şikayet Et
  misafir ne kadar cahilsin keşke ölsen :)
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  alınteri ile kazanılmayan parayla hayır yapılmaz. fatih terime tapınmayı bırakın artık.
  Cevapla
 • izmirli 3 ay önce Şikayet Et
  cehalet çok kötü birşey... TFF, özerk bir kuruluştur. Geliri de devletten değil, yayın ve reklam havuzları, kulüplerin katılım payları vs. yerlerden gelen paralardır. TFF, yöneticilerinin yaşadıkları lüks ve şatafatı bir bilmediğiniz de aşikar. Piontek, Lucescu, Hiddink gibi yabancılara ödenen maaş ve tazminatlara karşı konuşun. Terim nefretiyle konuşmayın
  Cevapla
 • Gsli 3 ay önce Şikayet Et
  İnadına terim siz trabzonsporlular yorum yapanlar size ne oluyor....siz kimsiniz fatih terimi ağzımıza almayın bi kere...kücük köy takımı...birde şu var küçük insanlar kişiler le uğraşır...anladınız degılmi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle