Galatasaray açıkladı! UEFA'dan men gelecek mi?

Galatasaray yönetimi, “Galatasaray UEFA’dan ceza aldı” şeklinde paylaşımlar yapan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Galatasaray açıkladı! UEFA'dan men gelecek mi?
Galatasaray açıkladı! UEFA'dan men gelecek mi?
GİRİŞ 15.10.2018 18:01 GÜNCELLEME 15.10.2018 18:18
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Galatasaray, haklarında çıkan UEFA'nın kendilerinin Avrupa'dan men edileceği şeklindeki haberleri yalanladı.

Galatasaray'dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

 

 

"Bazı basın yayın organlarında, sosyal medya hesaplarında kişiler, spor yazarları ve yorumcular tarafından somut bir bilgi ve belge olmaksızın şirketimizin futbol takımının Avrupa Kupalarından men edildiği veya edileceği veya ceza alacağı şeklinde kasıtlı olarak ve maksadı aşan nitelikte olumsuz söylenti, yorum, haber ve açıklamalar yapılmaktadır.

6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 'piyasa dolandırıcılığı' başlıklı 107'nci maddesinin ikinci fıkrasında, sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya da bunları yayan ve bu suretle menfaat sağlayanlar hakkında iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adli para cezası uygulanacağı düzenlenmiştir.

Önemle belirtmek isteriz ki bu yolla işlenen suça karşılık verilen, cezanın pişmanlık yoluyla kaldırılması ya da indirilmesi mümkün değildir.

Bu çerçevede, Sermaye Piyasası Kanunu'nun ilgili hükümleri çerçevesinde, şirketimiz hakkında yalan yanlış haber ve açıklamaları yapanlar ve yayanlar hakkında Savcılık nezdinde türlü yasal işlem başlatılmış ve ilgililer hakkına ceza davaları açılması için harekete geçilmiştir.

Şirketimiz ile UEFA Kulüp Finansal Kontrol Komitesi arasında imzalanmış bulunan yapılandırma anlaşması geçerliliğini muhafaza etmektedir.

Tüm bu hukuksal süreç, Uluslararası Sportif Hukuk Normlarına uygun olarak Galatasaray için pozitif durum ve aksiyon içinde yürümektedir ve söz edildiği gibi olumsuz bir gelişme yoktur.

Asılsız söylenti,haber ve yorumlara itibar edilmemesi ve gelişmelerin şirketimiz resmi açıklamalarından takip edilmesi gerektiği hususunu kamuoyuna saygılarımızla duyururuz."

 

YAZDIR
YORUMLAR 14
 • ..... 5 ay önce Şikayet Et
  uefa'da görevli bir arkadaştan aldığım son bilgidir. kendisi evrak dökümantasyon bölümünde çalışıyor. GS için 1 yıl men ve 2 transfer dönemi ceza isteniyor dedi.
  Cevapla
 • Hanifi 5 ay önce Şikayet Et
  Hepiniz Türk düşmanı mısınız ? Galatasaray bir Türk takimidir birlik beraberlik olma günüdür siz hala neyin derdindesiniz cahil topluluğu
  Cevapla
 • fransızolmasıno 5 ay önce Şikayet Et
  Türk takımı ?
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Birileri Trabzonun ahı ile Fener’in ahını karıştırmış
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Hangi ah Trabzonun ahı mı :))
  Cevapla
 • ozan 5 ay önce Şikayet Et
  Bu tablolara karşı ceza gelmemesi, anca gs ya yakışan masa başı oyunlarla olabilir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle