İşte G.Saray'ın UEFA ile yaptığı anlaşma

Galatasaray’ın UEFA ile yaptığı finansal fair-play anlaşmasının detayları belli oldu.

İşte G.Saray'ın UEFA ile yaptığı anlaşma
İşte G.Saray'ın UEFA ile yaptığı anlaşma
GİRİŞ 14.05.2018 11:36 GÜNCELLEME 14.05.2018 12:09
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Başkan Mustafa Cengiz ile UEFA finansal kontrol kurulu arasındaki anlaşma kârlılığı öne çıkartıyor. Avrupa'dan men cezası almaktan kurtulan Galatasaray, üç sezonluk bir planlama çizdi. 2018-19, 2019-20 ve 2020-21 sezonlarını kapsayacak.
 
UEFA ile Galatasaray arasındaki anlaşma, genel hatlarıyla şöyle:
 
İlk sezon sattığın kadar al

Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye de uygulanan FFP kuralı, bu kez Galatasaray için kullanılacak. Sarı-kırmızılılar, 2018-19 sezonunda oyuncu satışından oluşan geliri transferde kullanabilecek.
 
Diğer sezonlar artıya geçmeli

Galatasaray yönetimi, 2019-20 ve 2020- 21 sezonlarında transfer bütçesini kârına göre oluşturacak. Söz konusu kârın 7 katı kadar transfere para harcanabilecek. Son 3 ayda 11 milyon TL kâr eden Galatasaray, bunu tüm yıla yaydığı örnek alınırsa kulüp, 77 milyon TL'lik transfer harcaması yapabilecek.
 
Maaş bütçesi düşecek

UEFA ile yapılan pazarlıkların bir diğer maddesi ise maaş bütçesinin azaltılması. Halen primler ve tüm harcamalar dahil 65 milyon Euro'nun üzerinde bir maaş bütçesi olan Galatasaray, bunu kademeli olarak düşürecek. Bu bedel önce 60 milyon Euro'ya, diğer yıllar ise daha da aşağıya indirilecek.
 
UEFA seçimi bekliyor

UEFA'NIN alınan kararları haziran ayında açıklamasının nedeni de belli oldu. Galatasaray'ın 26 Mayıs'taki seçiminin sonucunu bekleyen UEFA, yönetim değişmesi halinde bu taahhütleri yeni başkandan da isteyecek. Mevcut Başkan Mustafa Cengiz'in diğer adaylardan da bu anlaşmayı aktararak uyulmasını isteyeceği öğrenildi. (Sözcü)

YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Fenerbahçeli 8 ay önce Şikayet Et
  Turkiyenin Fransız takimi 6s ye nasil ceza gelmez anlamiyorum adamlarin ucan kusa borcu var vergi vermiyorlar hala bu kulup musvettesi kayyum atanmaz akil sir ermiyo
  Cevapla
 • rte 8 ay önce Şikayet Et
  Fransız lobisi :)))) eski parayla 1 katrilyon 180 trilyon borcu var ....haaa şimdi bizim gsli avam tabaka atlar alacakları var diye...bu rakam alacak verecek hesabından sonrası için....devlet baba büyük :))))
  Cevapla
 • Adanalı 8 ay önce Şikayet Et
  yazıklar olsun müfteri seni
  Cevapla
 • cennet vatan 8 ay önce Şikayet Et
  buda uefa imf simi nedir
  Cevapla
 • Assan 8 ay önce Şikayet Et
  Kesinlikle lobi başarısı o kadar harcama yapan ve sürekli zarar aciklayan bir kulubun Men cezası almaması kesinlikle adil bir karar değil.
  Cevapla
 • mdr yrd 8 ay önce Şikayet Et
  ula ne adamlar (!) var. ulke ceza alinca mutlu olacak. sen hangi ulke vatandaşisin.
  Cevapla
 • ayhan 8 ay önce Şikayet Et
  bu karar tüm yabancıların zoruna gitmiştir şimdi
  Cevapla
 • mert 8 ay önce Şikayet Et
  zarar açıklamayan kulüp var mı? neye göre kime göre adil??? ergen fanatiklere bıraksalar senin gibi kulübe kilit vurulmasını ister...
  Cevapla
 • mrtkrt 8 ay önce Şikayet Et
  kimin adamısın assan?!!!!!!!!!!!!!!!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle