G.Saray'dan tarihi karar! Vergi ödemeyecek

Başkan Mustafa Cengiz ve yönetimi, Galatasaray'ı milyonlarca euro maliyetten kurtarmak için harekete geçti. Yenilikler arasında her futbolcunun kendi vergisini ve ev kirasını ödemesi de yer alıyor.

G.Saray'dan tarihi karar! Vergi ödemeyecek
G.Saray'dan tarihi karar! Vergi ödemeyecek
GİRİŞ 07.03.2018 10:25 GÜNCELLEME 07.03.2018 10:44
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

Galatasaray'da sözleşme devrimi... Başkan Mustafa Cengiz, futbolcu kontratları konusunda tam 5 maddelik radikal bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Göreve gelmeden önce kulübün 'kur farkı zararını' önlemek adına yerli futbolculara TL üzerinden sözleşme yapacağını duyuran başkan Cengiz, bu yeniliğe önemli ilaveler yaptı.

Nagatomo'nun sözleşmesi ile başlayarak, yalnızca galibiyete prim ödeneceğini deklare eden Cengiz, futbolcu mukaveleleri ile alakalı olarak tam 5 ilave yeniliğe daha imza atacak.

 

 

YENİLİKLER SEZON SONU BAŞLAYACAK

- Bundan böyle Galatasaray'a gelen her oyuncu vergisini kendisi ödeyecek. Başkan Mustafa Cengiz, artık aynı Avrupa'daki gibi oyuncuların kendi stopaj vergisini kendisinin karşılaması gerektiğini sezon sonu deklare edecek.

- Galatasaray Kulübü, oyuncularının ev kiralarını karşılamayacak. Sarı kırmızılı kulübe büyük bir maddi külfet getiren ev kirası giderleri bu sayede tarih olacak.

- G.Saraylı oyuncuların kontratında artık koşulsuz bonus maddeleri olmayacak. Bu konuda en çok tepki çeken ise Belhanda gibi birçok oyuncunun kontratına konulan primler. Artık böyle bonuslar verilmeyecek.

G.SARAY'DA ÖDEMELER KONUSUNDA DA YENİLİKLER VAR

Yerlilerin maaşlarına TEFE-TÜFE oranları doğrultusunda artış yapılacak. Yabancıların sözleşmesindeki kur sabitlenip sigortalanacak.

- Galatasaray Kulübü, yapılacak sözleşme devrimi ile birlikte transfer edeceği isimlere garanti ve net bir para ödeyecek. Sarı kırmızılı takımın başarılı olması ve maddi olarak kazanması halinde oyuncular prim alabilecek. Artık sözleşmeleri TL üzerinden olacak ve yerli futbolcuların kontratına her yıl TEFE-TÜFE oranları doğrultusunda artış yapılacak. Yabancı futbolcularında sözleşmelerindeki kur sabitlenip sigortalanacak.

YAKIT VE UÇAK BiLETİ

Oyuncuların araç, ulaşım, yakıt masraflarını G.Saray karşılamayacak. Sarı kırmızılı futbolcular istediği aracı kendileri tahsis edecek. Kulüp bu konuda maddi sorumluluk kabul etmeyecek. Ayrıca geçmişte çokça örneği görülen uçak bileti gibi masrafları da sarı kırmızılı kulüp ödemeyecek.

YAZDIR
YORUMLAR 36
 • Vergi 9 ay önce Şikayet Et
  Futbol takımları ve oyuncular ne zaman vergi ödedi bu ülkede anlamaadım
  Cevapla
 • ard 9 ay önce Şikayet Et
  2 milyon ero vercene 3 verirsen olur
  Cevapla
 • İyi 9 ay önce Şikayet Et
  Tüm Türkiye için hayırlı haber futbolcu vergilerini kulüpler ödemeyin e hükümet de siliyordu. İnşallah hükümet ben kabul etmiyorum oyuncuların vergisini vermeyin demez
  Cevapla
 • Esin 9 ay önce Şikayet Et
  Doğru yapıyorlar, şu an hangi şirket çalışanının kirasını, vergilerini, özel araç masrafını karşılıyor ki?
  Cevapla
 • vatansever 9 ay önce Şikayet Et
  kulüpler üstleniyor devlete vergi ödemiyor futbolcular aldığı milyarlarla köşe oluyurdu olan takıma değil devlete oluyor malesef
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle