Galatasaraylı 2 taraftara hapis istemi!

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde yardımcı hakem Tarık Ongun’a yabancı madde atan iki Galatasaraylı taraftar hakkında 4,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Galatasaraylı 2 taraftara hapis istemi!
Galatasaraylı 2 taraftara hapis istemi!
GİRİŞ 02.03.2018 15:51 GÜNCELLEME 02.03.2018 15:53
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Geçen yılki Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde yardımcı hakem Tarık Ongun’a tribünden yabancı madde atarak yaraladıkları iddia edilen 2 Galatarasaylı taraftar hakkında "kamu görevlisi hakeme yönelik görevinden dolayı kasten yaralama" suçundan 4,5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Spor Suçları Soruşturma Bürosu Savcılarından Asım Ekren tarafından Galatasaray-Fenerbahçe arasında 22 Ekim 2017’de oynanan olaylı derbide yardımcı hakem Tarık Ongun’a tribünden yabancı madde atılmasına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.
 
Savcılıkça, hakem Ongun’un üzerine kahve dolu karton bardak ve pet şişesi atan Galatasaraylı iki taraftarlar D.B. ve L.M.Y. hakkında iki ayrı iddianame düzenlendi. İddianamelerde, Ongun’un şikayetçi olmadığı ancak spor müsabakalarında işlenen "kasten yaralama ve mala zarar verme" kapsamındaki suçların şikayete bağlı olmadığı belirtildi.

Güvenlik kameralarından tespit edilen şüphelilerden L.M.Y ifadesinde bir anlık sinirle su şişesini attığını, diğer şüpheli D.B. ise hakem Tarık Ongun’a boş karton bardak fırlattığı ancak boş bardağın sahaya kadar gitmesinin mümkün olmayacağını söyledi.
 
İddianamelerde, savcılıkça ifadesi alınan hakem Ongun’un ise arkasına dönerken bir anda tribünlerden atılan maddelerin çenesine ve dizine gelerek sersemleşmesine neden olduğunu ve dizlerinin üzerine düştüğünü söylediği kaydedildi.
 
Her iki şüpheli hakkında "kamu görevlisi hakeme yönelik görevinden dolayı kasten yaralama" suçundan 1,5 yıldan 4,5 yıla kadar hapis ve en az 1 yıl seyirden men cezası verilmesi istemiyle hazırlanan iddianame, Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi.

YAZDIR
YORUMLAR 14
 • Mustafa 9 ay önce Şikayet Et
  Bu hakem ilk önce kendine bir baksın.
  Cevapla
 • misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Bu hakemin lise mezuniyet yıllığında fanatik Fenerbahçelidir yazar. Her Fener maçında hakkaniyet ilkesinden sıyrılıp kararlarını yanlı vermiş ve bir nevi şike yapmıştır bu hakem. Peki bunun cezası yok mu? Bu hakemin cezasını kim verecek?
  Cevapla
 • ahmet 9 ay önce Şikayet Et
  fotograf cok aci
  Cevapla
 • Sinan 58/1905 9 ay önce Şikayet Et
  Atın ama adamsanız adam gibi yönetin maçı !! Ve her takıma uygulayın bu cezayı .
  Cevapla
 • I g 9 ay önce Şikayet Et
  Şu fener kadar çirkef takım yok kimse bunların eline şu dökemez
  Cevapla
 • Ayyildiz 9 ay önce Şikayet Et
  Siz kendinize bakın ilk once
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle