Çinli milyarderin neden geldiği belli oldu!

Galatasaray - Antalyaspor maçı için gelen Milan CEO'su David Han Li'nin sarı-kırmızılı kulübün hisselerini satın almak için geldiği dedikoduları çıkmıştı. Locada beraber maç izleyen Gutto.biz Scouting Direktörü Tarkan Batgün, Milan'ın sahibi ile aralarında geçen diyalogları aktardı.

Çinli milyarderin neden geldiği belli oldu!
Çinli milyarderin neden geldiği belli oldu!
GİRİŞ 14.02.2018 11:36 GÜNCELLEME 14.02.2018 11:37
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Batgün, David Han Li'nin İstanbul'a turistik bir ziyarete geldiğini belirterek, "Bunun üzerine Göztepe ve Bursa'nın eski sportif direktörü Barış Güçlü kendisini maça götürmek istedi. Cenk Ergün'ü aradılar. Ergün de bunu Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'e iletti. Sağolsun güzel bir loca ayarlandı" diye konuştu.

Çinli milyarderin Galatasaray taraftarına hayran kaldığını ifade eden Batgün, "İyi bir analist. Çok enteresan bir inceleme yaptı. Seyircinin oyunun dozajını çok iyi ayarladığını aktardı. Bu futbolu derinlemesine bilen bir insanın bilebileceği bir şey" dedi.

 

 

FATİH TERİM VE GOMIS'E HAYRAN KALDI

David Han Li'nin Fatih Terim'i de çok başarılı bulduğunu aktaran Batgün, "Fatih Terim'in Milan'la hikayesini biliyor. Fatih Hoca'nın ikinci yarıda oyunu tutmasını akıllı buldu. Bir sürü maç oynanan bir ligde bu normal" dediğini aktardı. Galatasaray'ın Antalyaspor ile oynadığı maçı 32 scoutun takip ettiğini belirten Batgün, David Han Li'nin Gomis'in performansına da hayran kaldığını belirtti.

"GOMIS, AVRUPA'YA GİDEBİLİR"

Londra'da dünyanın en önemli kulüplerinin bir araya geldiği Wyscout forumlarında Gomis'in konuşulduğunu da anımsatan Batgün, "Bu kalitede bir oyuncunun Türkiye'ye transfer edilmesi çok önemli. Fransa Ligi'nde 20 gol atmış bir oyuncuyu getirebilmek büyük iş. Cenk Ergün'ün buradaki rolü çok önemli. Gomis'in Çin'den ziyade Avrupa'da bir kulübe transferi daha mümkün" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: MİLLİYET
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Gsli 1 yıl önce Şikayet Et
  Bayram degil seyran degil
  Cevapla
 • Hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  Başkan geldiğimde kasada 5 kuruş diyor Sonra 60 milyon ödeme yaprik diyor Sonra 18 milyon vergi ve sigorta ödedik diyor Sonra 22 milyon giden futbolculara ödeme yaptık diyor Sonra japon futbolcu alınıyor Sobra 15 tane loca sattık storelerde 5 milyon forma sattık diyor ....ve çinlı Han geliyor Milan başkanı.. Sonuç: artık cim bom demeyeceğiz çin çon diyecegiz
  Cevapla
 • Bekir 1 yıl önce Şikayet Et
  Badu endia nin parası 31 ocakta geldiği için böyle sıkıntı yaşadıklarını açıkladi önceden
  Cevapla