Dursun Özbek: G.Saray'dan hain çıkmaz

Galatasaray kulübü başkanı Dursun Özbek, ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Dursun Özbek: G.Saray'dan hain çıkmaz
Dursun Özbek: G.Saray'dan hain çıkmaz
GİRİŞ 23.10.2017 23:42 GÜNCELLEME 23.10.2017 23:52
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, taraftar grubu ultrAslan'ın Fenerbahçe derbisinde yaptığı koreografinin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile ilişkilendirilmesine tepki göstererek, "Galatasaray'ın eli kanlı terör örgütüyle hiçbir işi olmaz." dedi.

A Spor'da katıldığı programda değerlendirmede bulunan Özbek, Galatasaray'ın köklü bir geçmişe sahip olduğunu dile getirerek, "Galatasaray, eğitim yuvasından doğmuş bir kulüp. Tarihi 1481'e kadar gidiyor. Galatasaray Lisesi 1868'de bugünkü eğitim düzenine geçiyor. O tarihten beri memleketine devlet adamından tutun da sanatçı, edebiyatçı, sporcu yetiştiren bir kurum. Kimse bu camiadan vatan haini ya da terörist çıktığını iddia edemez. Böyle bir şeyi reddediyoruz. Bizim tarlamız bu tip fideleri, tohumları kabul etmez. Hiçkimse Galatasaray'a bu yakıştırmayı yapmasın." diye konuştu.

FETÖ'nün eli kanlı bir terör örgütü olduğunu vurgulayan Özbek, şunları kaydetti:

"FETÖ maalesef Türkiye'de bazı kurumlara sızmıştır. Galatasaray geçmişteki uygulamalarıyla gereken temizliği yapmıştır. Taraftarımdan ve camiamdan böyle eli kanlı bir terör örgütüne hizmet edecek veya onun güdümünde olacak bir kişi olamaz. Bizim toprağımız bunu kabul etmez. Camiamız, yönetimimiz ve taraftarımız 15 Temmuz sonrasında duruşunu sergilemiştir. Galatasaray'ın eli kanlı terör örgütüyle hiçbir işi olmaz. Kimse bunu farklı boyutlara getirip, Galatasaray'a zarar vermeye kalkmasın. Galatasaray, 500 senedir bu devlete hizmet eden bir kurumun kulübü. Çanakkale'de, Kafkasya'da şehitlerler vermişiz. Böyle bir kuruma böyle bir yakıştırma olmaz."

Dursun Özbek, derbide yapılan koreografiyle ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığından iki başmüfettişin görevlendirilmesi konusunda ise "Evet sorgulansın. Çünkü bu sorgulama polemiklerin önünü de keser. Sorgulama sonucundan eminim, Galatasaray Kulübünden bahsedilen manada kimse çıkmaz. Galatasaray vatanına bağlı, devletine biat etmiş, devletini seven bir kulüp. Son derece üzgünüm ama soruşturmanın açılmasından mutluyum. Çünkü gerçeklerin ortaya çıkması, bu konudaki duruşunun herkes tararafından net olarak bilinmesi Galatasaray'ın faydasına olacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • red 11 ay önce Şikayet Et
  hakan şükürün ihracında gördük.Delegenin çoğu ihraç edilmemesi yönünde oy kullandı.
  Cevapla
 • vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  suyun ısındı kaynıyor başkan senden de şüphe ediyorum..
  Cevapla
 • İsmail AYTAÇ 11 ay önce Şikayet Et
  Güldürmeyin insanı....Hakan Şükürler, Arif Erdemler,....
  Cevapla
 • devletçi 11 ay önce Şikayet Et
  boş konuşma yerine kimler bu işi tezgahladı onu araştıracağız desen daha mantıklı olurdu
  Cevapla
 • isimsiz 11 ay önce Şikayet Et
  hakan şükür hangi takımdaydı?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle