Fatih Altaylı'dan Hakan Ünsal-FETÖ itirafı!

G.Saray'ın eski yöneticisi Fatih Altaylı, Hakan Ünsal'ı takım arkadaşlarını cemaate sokmaya çalıştığı için takımdan gönderdiğini söyledi.

Fatih Altaylı'dan Hakan Ünsal-FETÖ itirafı!
Fatih Altaylı'dan Hakan Ünsal-FETÖ itirafı!
GİRİŞ 16.08.2016 11:26 GÜNCELLEME 16.08.2016 11:26
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Fatih AltaylıHabertürk'teki röportajında Galatasaray'daki cemaat yapılanması hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Altaylı'nın kritik soruya verdiği çarpıcı cevap;

- Son günlerin en önemli tartışması, zamanında Fethullah’ı ziyarete giden G.Saraylı futbolcular. G.Saray’da siz de yöneticilik yaptınız. Futbolcuların arasına bu kadar sızmayı nasıl başarabildiler?

Bu oyuncuların büyük bölümü benim zamanımda yoktu. Sağır sultan bile duydu ve biliyor ki, ben Galatasaray’da bu yapıyla mücadele eden ilk ve belki de tek insanım. Benim 2. başkanlığım döneminde bunların son kalıntılarını takımdan temizlemek için mücadele ettiğimi çok iyi bilir. Hakan Ünsal’ı bu takımdan kim gönderdi? Kim o dönem İslamcı basının hedefi oldu? Açın arşivlere bakın. 

HAKAN ÜNSAL'I GÖNDERDİM

O dönem futbolculara haber yolladım. ‘Kimsenin ibadetine karışmam. Ama genç futbolcuları tarikatlara sokmaya çalışmanıza, birtakım yerlere, zikirlere götürmenize izin vermem. Yapanı bu kulüpte barndırmam’ diye. Hakan Ünsal buna tepki göstermiş. Ben de onu ve onun etkisindeki bir başka futbolcuyu gönderdim takımdan. 

Kimsenin dinsel ya da cinsel tercihine karışmam ama bunu başkalarına empoze etmeleri, bu yolla takım içinde hizipler ve göç odakları oluşturmalarına izin vermem dedim o zaman. O günlerde bir gazeteci bana sormuştu bu durumu. Ben de “Türkiye ne kadar müslümansa, G.Saray da o kadar müslümandır” yanıtını vermiştim. Bunu soran Oray Eğin’miş. Hatırlamıyorum. Ama geçen gün kendisi yazmış. G.Saray’da Divan Kurulu’na resmi olarak bir yazı ile başvurup “G.Saray futbol takımındaki Fethullahçı örgütlenmenin araştırılmasını” isteyen kişi de benim.

ETİKETLER
fethullah gülen FETÖ
YAZDIR
YORUMLAR 33
 • Muaz 2 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar da Fetö'yü bahane edip İslam'ı taşlamaya yer arıyorlar
  Cevapla
 • doktor 2 yıl önce Şikayet Et
  enbiya 10. Andolsun, size içinde sizin için öğüt bulunan bir kitap indirdik. Hâla akıllanmaz mısınız? dost arayana ALLAH yeter. Kitap arayana Kuran yeter. yeter artık cemaatleriniz de tarikatlarınız da yerin dibine girsin.başımıza ne geldiyse bu din tüccarlarından geldi..
  Cevapla
 • Muaz 2 yıl önce Şikayet Et
  Hariciler gibi olmayalım
  Cevapla
 • kadir tartar 2 yıl önce Şikayet Et
  ey fatih altaylı ozmn fethullahın ne mal olduğu belli değildiki.dolayısayla sen fethullaha karşı değil dine karşı durmuşsun...
  Cevapla
 • Fuzul 2 yıl önce Şikayet Et
  Talebe, kurs vs. bahaneleriyle para toplayan kim varsa cemaat değil FIRKA'dır. Haramla ibadet olmaz, araştırıldığı anda hemen arkasında sapıklık, münafıklık, takiye, imansız imam vs. çıkar. Çıkmayan fırka '73'ten biri'dir, tektir. Buyurun araştırın..
  Cevapla
 • aslanbey 2 yıl önce Şikayet Et
  FETÖ ye bakıp tarikat ve zikire dil uzatan cahillerin misali, Abdullah bin Übeyy bin selüle bakıp İslama dil uzatmasına benzer.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle