GS Store'a saldırı! Son çare silahına sarıldı

Antalya'da ‘1 meşale de sen yak’ etkinliği kapsamında yürüyüş yapan bir grup Antalyaspor taraftarı, GS Store’a ses bombası attı.

GİRİŞ 08.07.2014 01:12 GÜNCELLEME 08.07.2014 04:42
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Olay, saat 22.00 sıralarında Muratpaşa İlçesi, Cumhuriyet Caddesi üzerinde meydana geldi. Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan Antalyaspor taraftarları, Cumhuriyet Caddesi üzerinde yürüyüşe geçti.

Meşale yakıp ses bombası atarak yürüyen grup, GS Store yanına gelince çalışanlar ile karşı karşıya geldi. İçinde bir hamile kadın ile çocukların bulunduğu dükkana yönelen grup, içeriye ses bombası attı.

Bu sırada içerine bulunanlardan bazıları bayılınca iş yeri sahibi taraftarları dükkan önünden uzaklaştırmak istedi. Taraftarların tekrar saldırıya geçmesi üzerine belindeki ruhsatlı tabancasını çeken Bahtiyar Muradov, silahı yukarı doğrultarak içeride bulunanları korudu.

Olay sırasında dükkanın camlarını parçalayıp, bazı eşyaları alan taraftarlar, daha sonra ses bombası atarak stada doğru yürümeye devam etti. Yol boyunca ses bombası atan grubu polis de uzaktan izlemekle yetindi. 

BAŞKAN DA MEŞALE YAKTI

Işıklar Caddesi’nde bulunan eski stada giren Antalyaspor taraftarları, burada da meşale yakıp ses bombası atmaya devam etti. Bu sırada grubun yanına, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Menderes Türel ile Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse geldi.

Taraftarlarla konuşan Türel, “Bana nostalji yaşattınız. Güzel bir anı oldu. Çocukluğum ve gençliğim burada geçti” dedi. Taraftarlar tarafından yakılan meşale ile fotoğraf çektiren Türel ve Köse, daha sonra ayrıldı.

Statta bir süre daha slogan atan grup, ara sokaklarda dağıldı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 1
  • Kenan KODALAK 5 yıl önce Şikayet Et
    Taraftarmı? Eşkiyamı?. ister protesto ister kutlama adı altında yürüyüş yapmak herkesin en doğal hakkıdır. Lakin bunu yaparken başka insanların huzurunu kaçırama, hayatını tehlikeye atmak kısacası rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok. Bomba atılan mağazada kalbi olan insanda olabilir veyabaşka bir rahatsızlığı olanda veya silahı çeken adam havaya ateş açmasa ne olacaktı. Nereye kadar hoşgörü olacak bu terörist hareketlere. Polisim işi nedir huzuru sağlamak mı? olacakları izlemekmi? Sabırlar zorlanıyor taştı taşacak.
    Cevapla