G.Saray fena patladı: Alçakça saldırı!

Fenerbahçeli taraftarların şampiyonluk sevinci yaşadığı Bağdat Caddesi'nde yer alan GS Store'a dün gece bir grup taraftar saldırmış, buradaki ürünleri yağmalamıştı.

G.Saray fena patladı: Alçakça saldırı!
G.Saray fena patladı: Alçakça saldırı!
GİRİŞ 28.04.2014 14:45 GÜNCELLEME 28.04.2014 15:20
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bugün Sarı-Kırmızılı kulübün basın sözcüsü Şükrü Ergün'ün ardından, kulüp resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı. 'Kınama ve açık suç duyurusu' başlığı altında yapılan açıklama şu şekilde:

Dün gece Fenerbahçe Futbol Takımı'nın yıllardır özlemle beklediği şampiyonluğun ardından, Fenerbahçeli holiganlar tarafından Bağdat Caddesi'nde bulunan Galatasaray Store mağazasına yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Galatasaray kültürüne uygun olarak kutlama olgunluğunu göstermiş kulübümüzün, bu mesajdan yalnızca bir saat sonra saldırıya uğrayan mağazası, ticari bir işletme olmayıp, bulunduğu her yerde Galatasaray'ın kimliğini ve manevi varlığını temsil eden bir kurumdur.

Fenerbahçe formalı holiganlar tarafından gerçekleştirilen vandallık, yalnızca GS Store'daki maddi unsurlara karşı yapılmış olmayıp, asıl olarak kulübümüzün manevi şahsiyetine yönelik ahlaksızca ve alçakça bir saldırıdır.

Hizmet verdiği her noktada, Türkiye Cumhuriyeti yasalarının güvencesinde bulunan GS Store mağazalarına yapılan saldırıyla ilişkin olarak tüm sorumluların en kısa zamanda bulunarak adalete teslim edilmesi ve yasaların öngördüğü en ağır cezalara çarptırılması için savcılığı suç duyurusunda bulunuyoruz.

Mağazamıza verilen hasarın ve saldırıya karışanların tümünün tespiti için kamera görüntüleri, suç duyurumuzla birlikte bugün savcılığa teslim edilecektir.

Kulübümüzün, bütün hukuk birimlerini seferber ederek olayı bizzat takip etmesinin yanı sıra, saldırıyla ilgili yetkili makamların kamu davası açarak faillerinin bulunmasını ve cezalandırılmasını sağlaması da hukukun gereğidir.

Galatasaray Spor Kulübü, uğratılan maddi zarardan öte, manevi değerlerimize yapılan bu alçakça saldırıyı unutmayacak ve peşini bırakmayacaktır.

Bütün tahriklere rağmen, mücadelemizi; kimliğimize ve kültürümüze yakışan biçimde, hukuk kuralları içinde sürdüreceğimizi belirtir ve Galatasaray camiası olarak provokasyonlara gelmeyeceğimizin altını önemle çizeriz.

Holiganların gerçekleştirdiği bu vandallığın, bizden önce Fenerbahçe Spor Kulübü ve Fenerbahçe camiası tarafından kınanmasını beklerdik. Daha önce benzeri pek çok olayda olduğu gibi, bu saldırı sonrasında da Fenerbahçe yönetiminden şu ana kadar en küçük bir tepki gelmemesi son derece üzücü ve düşündürücüdür. Türk sporunda şiddetin ve yasa dışılığın önlenmesi açısından son derece önem taşıyan bu olayla ilgili olarak, Fenerbahçe yönetiminin şu ana kadar sergilediği tavrı kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

ETİKETLER
yağmalama
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • ATmaCA53 5 yıl önce Şikayet Et
    fenerbahçeyi taşlıyanları kınayın?. fenerbahçeden özür bekliyorsunuz, aynı şeyi gs taraftarı fenerbahçe taraftarın şampiyonluk kutlamalarına gölge düşürecek, huzur bozucu çatışma ortamı yaratmak istenilmektedir, bir kaç enerbahçeli otobüsle evlerine giderken gs taraftarları tarafından taşlanıyor hadi gs yöneticileri bu durumdan bir açıklama bekliyoruz.
    Cevapla