İstanbul'daki final için UEFA'dan açıklama

"Şampiyonlar Ligi Finali Türkiye’den alınsın" önerisine UEFA Başkan Yardımcısı Michele Uva'dan cevap geldi.

İstanbul'daki final için UEFA'dan açıklama
İstanbul'daki final için UEFA'dan açıklama
GİRİŞ 14.10.2019 21:20 GÜNCELLEME 15.10.2019 01:03
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

UEFA Başkan Yardımcısı Michele Uva, İtalya'da bir radyo istasyonunun canlı yayınına bağlandı ve Barış Pınarı Harekatı sonrasında İstanbul'da oynanacak Şampiyonlar Ligi finalinin yerini değiştirme gündemleri olmadığını söyledi.

İtalyan radyocunun sorusu üzerine İstanbul'da oynanacak Şampiyonlar Ligi finalinin yerinin değiştirilmesinin şu anda gündemde olmadığını kaydeden yönetici, "Şampiyonlar Ligi'ni Türkiye'den almak çok güçlü bir hareket, şu anda böyle bir gündemimiz yok. Yönetim Kurulu ve başkan Ceferin durumu göz önüne alacaktır ancak şu anda böyle yaptırımları konuşmak için çok erken" ifadelerini kullandı."FUTBOL, POLİTİK DEĞİŞİMLERE BAKMAZ"

İtalyan yönetici ayrıca, futbolun politikanın dışında kalması gerektiğini söylerken, "Galatasaray ile Lazio, 2001 yılında karşı karşıya gelirken ben Lazio'da genel menajerdim ve o gün ABD'de ikiz kuleler yıkılmıştı. Spordaki en önemli prensiplerden biri, politik değişimlere göre hareket edilmemesidir. Oyuncuların ve teknik direktörlerin davranışları için katı kurallar vardır, uymayanlar için gerekli cezalar verilir. Böyle davranışları araştıracak olan kurullar vardır" diye konuştu.

İstanbul'daki Şampiyonlar Ligi finali, 30 Mayıs 2020'de Olimpiyat Stadı'nda olacak.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 29
 • dely 3 ay önce Şikayet Et
  Elinizden gelenin ardınıza koymayın aç gözlü cani kan emici sömürgeci avrupa....siz kim insanlık kim....
  Cevapla
 • Ahmet 3 ay önce Şikayet Et
  Değiştirirsen değiştirir ama konuşma yap. Bir tek kupa finali için ülkemizin bekasını sağlayacak bir operasyondan vazgeçecek değiliz
  Cevapla
 • Çavuş 3 ay önce Şikayet Et
  Siz avrupalılardan her şey beklenir, Ama zaman öyle bir ilaçki iyi edmedigi hasta yoktur, Türkiye barış pınarı harakatını hiç anlayamamışlar bizdeki göçmenin yarısını Avrupa'ya göndermiş olsaydık yalvarırdınız Suriye'ye ne zaman gireceksiniz diye.İki yüzlüler..
  Cevapla
 • ...DEREKÖYLÜ... 3 ay önce Şikayet Et
  Bu şeref yoksunlarının gerçek yüzleri ortaya çıkmaya başladı. ( KÜFÜR tek millettir )
  Cevapla
 • Erdalsilo 3 ay önce Şikayet Et
  Işte iç yüzleri çıkıyor ortaya futbola politika gerizekalılar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle