Yılmaz Vural: Devlet hastane yapmaktan yoruldu!

Tecrübeli teknik adam Yılmaz Vural, stadyumlarda çok ciddi sorunlar olduğunu belirterek 6222 sayılı şiddet yasası ve Passolig'in devreye girmesi gerektiğini söyledi. Vural ayrıca, "Gençliğimizi sporla kurtarabiliriz. Çocuklarımız zarar görüyor. Uyuşturucu kullanımı ilkokullara kadar düştü. Devlet hastane yapmaktan yoruldu." dedi.

Yılmaz Vural: Devlet hastane yapmaktan yoruldu!
Yılmaz Vural: Devlet hastane yapmaktan yoruldu!
GİRİŞ 12.02.2019 16:20 GÜNCELLEME 12.02.2019 17:20
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

  
Mehmet Can Belören / Haber7 Spor Servisi


Türk futbolunun önemli figürlerinden biri olan Yılmaz Vural, Haber7.com'un sorularını yanıtladı ve ülke futboluyla ilgili çok önemli noktalara parmak bastı.

A Milli Takım'da Mircea Lucescu ile yolların ayrılmasının ardından ülke futbolunda birinci gündem maddesi olan "Yeni teknik adam kim olmalı?" sorusuna yanıt veren Yılmaz Vural, "Milli Takım’da Türk teknik adamla yarışmalıyız. Kendi ülke futbolumuzu yabancıya emanet etmek doğru değil. Şenol Güneş'in ismi geçiyor, o da olabilir fakat önemli olan futbolumuzun başında bir Türk kardeşimin olması." dedi.

"Şenol Güneş sadece Milli Takımı çalıştırmalı"

Teknik direktörlerin Milli Takım ve kulüp takımlarını birlikte çalıştırması fikrine karşı çıkan Yılmaz Vural, "Şenol Güneş’in ülkemizin önemli takımlarından biri olan Beşiktaş’ı çalıştırırken aynı zamanda Milli Takımı çalıştırması doğru bir şey değil. Futbol eskiye göre çok farklı. Günümüzde bu biçimde çalışma şekli kalmadı. Milli Takım’a ciddi mesai ayırmak gerekiyor. Şenol Güneş Milli Takımın yeni hocası olursa sadece Milli Takım’ı çalıştırmamalı aynı zamanda Fatih Terim gibi Türk futbolu için proje geliştirmeli. Yani Milli Takım çok ciddi bir yer, iki takımı birden idare etmek imkansız." diye konuştu.



"Yabancıdan kaçmak çözüm değil."

Yabancı sınırı hakkında da konuşan tecrübeli teknik adam, "Türkiye, ülke futbolunu yeniden organize etmekten bıktı. Yeni lafını başını koymakla bir şey çözemezsiniz. Alt yapılarda her gün yeni bir lig kurulup kapanıyor. Organizasyonumuz çok kötü durumda. Bunu planlamak bu kadar zor değil. Ülkemizde genç nüfus çok fazla. Bu potansiyeli kullanmalıyız. Sürekli başka ülkeleri model almak zorunda değiliz. Avrupa’nın en genç toplumuyuz. Yabancıyı engellemek çözüm değil. Onlardan daha iyi olmak için çalışmalıyız." dedi.

Yılmaz Vural sözlerine şöyle devam etti: "Her medeni ülkede olduğu gibi, bizim ülkemizde de spor değer kazanmak zorunda. Proje dediğimiz şeyler bugün yapılıp yarın sonuç getirecek şeyler değil. Bu Türkiye’nin mantığında var. Acele edip hemen sonuç alalım. Yok öyle bir şey. Sabır gerekiyor. Hemen ‘Türkiye şartları’ diye bir yorum yapıp doğrudan kaçmamalıyız. Maalesef ülkemiz bilimi kendisine uydurmaya çalışıp, komik duruma düşüyor. Para kaybediyoruz, zaman kaybediyoruz, gençliğimizi kaybediyoruz ve hatta ülkenin prestijini kaybediyoruz farkında değiliz."



Kulüplerin mali durumuna değinen Yılmaz Vural, "Ülke futbolu ekonomik olarak çok kötü durumda. Kulüpler devletin kapısında borçların silinmesini bekliyor. Borçlar bugün silinse ne olacak? Sistemi değiştirmedikten sonra yarın aynı durumla yine karşı karşıya kalacağız. Koyarsın bir kural kulüplerde buna uymak zorunda kalır. Kalıcı bir çözüm getirilmeli." dedi.

Stadyumlarda suç işleyen kişilere caydırıcı ceza verilmediğini belirten Yılmaz Vural, "Futbol taraftarına yönelik 6222 sayılı şiddet yasası konuldu. Daha bir kişinin ceza aldığını görmedim. Kimsenin canını yakmazsan bu yasayı koymanın bir anlamı olmaz. Passolig uygulaması var ama hala tribünde kim ne yapıyorsa yanına kalıyor. Tribün kapanıyor ve suçu günahı olmayan insanlar maça gidemiyor." diye konuştu.

"Devlet hastane yapmaktan yoruldu"


Gençliğimizi sporla kurtarabiliriz diyen Yılmaz Vural, "Çocuklarımız zarar görüyor. Uyuşturucu kullanımı ilkokullara kadar düştü. Devlet hastane yapmaktan yoruldu. Artık küçük hastaneler yetmiyor şehir hastaneleri yapıyoruz. Bunları önleyici tedbirler almalıyız. Çocukluğum çok kötü bir ortamda geçse de spor beni kötü alışkanlıklardan uzak tuttu. Özellikle takım sporları yapan çocuklarda suç oranları azalır. Doğru bireyler yetiştirmek istiyorsanız spora önem vermek zorundasınız." dedi.

ETİKETLER
şenol güneş
YAZDIR
YORUMLAR 42
 • Mehmet 8 ay önce Şikayet Et
  Adam Haklı
  Cevapla
 • hakem 8 ay önce Şikayet Et
  YILMAZ hocam sizleri sonuna kadar destekliyoruz. Hatta sizi milli takım ve türkiye geneli altyapı sportif drektörü olarak görmrk isterizç
  Cevapla
 • 9 köyden kovulan 8 ay önce Şikayet Et
  doğru tespit
  Cevapla
 • vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
  sana ne ya...
  Cevapla
 • haluk 8 ay önce Şikayet Et
  doğru diyorsunuz vatandaş bey. o halde ben de size şunu diyorum ; isteyen istediğini söyler sana ne
  Cevapla
 • izmirli 8 ay önce Şikayet Et
  devlet sadece hastane yapmıyor ki, duble yollar, köprüler, okullar, parklar bahçeler, stadyumlar, hava alanları, üniversiteler ve saire devlet her şeyi yapıyor. yapmadığı tek şey heykel dikmek, onu da chp iktidara gelince yapar, tabi gelebilirse...
  Cevapla
 • igra 8 ay önce Şikayet Et
  sadece hastane yapılıyor dememiş. iyi okuyalım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle