Hakan Ünsal: Ocak’tan sonra devreye sokulabilir

Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal, Türkiye Futbol Federasyonu’na sundukları ek transfer dönemi hakkında konuştu.

Hakan Ünsal: Ocak’tan sonra devreye sokulabilir
Hakan Ünsal: Ocak’tan sonra devreye sokulabilir
GİRİŞ 12.09.2018 15:50 GÜNCELLEME 12.09.2018 17:19
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

 Sadece Süper Lig’de oynayan futbolcuları düşünmemek gerektiğini belirten Ünsal, bütün liglerde oynayan futbolcuları düşünmeleri gerektiğini söyledi. 

Hakan Ünsal, TGRT Haber'den Hakan Dede'ye açıklamalarda bulundu. Futbolu çok seven insanların algısında sadece Süper Lig’in olduğunu ifade eden Hakan Ünsal, "Bütün düşüncelerimizi Süper Lig’de oynayan oyuncular için değerlendiriyoruz. Biz Profesyonel Futbolcular Derneği’yiz. Türkiye’de 4 tane profesyonel ligde 3 bin 600 üzerinde oynayan futbolcunun da temsilcisiyiz. Dolayısıyla biz sadece Süper Lig değil bütün liglerde oynayan oyuncuları düşünmek zorundayız" dedi. 

“Süper Lig’e göre alt liglerde mağduriyet çok fazla” 

Federasyonu yaptıkları ek transfer süresi teklifinin amacını açıklayan Ünsal, "Avrupa’da yıllardır örnekleri olan oyuncuların mağduriyetlerini giderme amacıyla yaptık. Süper Lig’e göre alt liglerde bu mağduriyet sayı olarak çok fazla ve çeşitlilik olarak bunları gidermek amacıyla yapılan bir teklif bu. Yani İngiltere’si, Fransa’sı, Belçika’sı, Danimarka’sı hepsinde farklı uygulamalar var. Zaten açıklamalarımızda da bunları örnek verdik. Bu ülkelerde bunlar var, biz de bunlardan bir veya birkaçını devreye sokup giderebiliriz" ifadelerini kullandı. 

Özellikle alt liglerdeki oyuncuların mağduriyetleri için bu teklifi TFF’ye sunduklarını vurgulayan Ünsal, "Bu işin sonucunda oyuncu odaklı bakıyoruz ama bu transferleri yapacak olan kulüpler ve teknik adamlar. Buradaki amaç, tabi bu olmasına rağmen herkes şöyle değerlendiriyor; ‘Benim işime yarıyor mu, yaramıyor mu?’ Bu iş benim işime yarıyorsa tamam ama başka takıma yarıyorsa aman olmasın derdindeler. Biz bu işe böyle bakamayız” açıklamasında bulundu. 

“Ocak’tan sonra da devreye sokulabilir” 

Teklif hakkında hem TFF’ye hem de Kulüpler Birliği’ne bilgi verdiklerini söyleyen Ünsal, "Bu olay 4 kulüp üzerinden gidiyor. Bu da doğru değil. Transferin bitmesine 1-2 gün kala sözleşmesi feshedilen, hiç sözleşme imzalanmayan tamamen boştaki oyunculara transfer olma ve futbol oynama hakkının verilmesi amacıyla yapılan bir teklifti bu. Bizim bu teklifimiz onaylansın ama Ocak’tan sonra da devreye sokulabilir hiçbir sıkıntı yok" ifadelerini kullandı. 

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Körfez 7 ay önce Şikayet Et
  Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı ise bir kere odanda o gs forması olmayacak, ikincisi söylediklerinde haklı olabilirsin fakat bu mesele bugün hortlamadı yıllardır bu sorun varsa ve sen bunu gs nin forvet alamadığı bir zamanda gündeme getirirsen inandırıcılığın kalmaz, ben bir fenerli olarak Hakan Ünsalı futbolu ve kişiliği ile çok beğenen biriyim ancak temsil ettiği kurumda klüpçülüğü bırakması gerekiyor
  Cevapla
 • alper 7 ay önce Şikayet Et
  klavyene sağlık süper tespit
  Cevapla
 • Alperen 7 ay önce Şikayet Et
  Harika bi insan..hic unutmam yillar once eyupteki kasgari camiini ziyarete geldi..esiyle birlikte..camiye iki adet klima hediye ettii..Allah razi olsun
  Cevapla
 • Ahmed 7 ay önce Şikayet Et
  Senide unutmadik 2. Hakan vakası...
  Cevapla
 • misafir 7 ay önce Şikayet Et
  Hakan'ları karıştırmayalım Ahmed bey.. Ünsal, adam gibi adamdır, diğerinin adını bile anmak istemiyorum... Lütfen dikkat edelim..
  Cevapla