Futbolda deprem! 3 büyüklerdeki FETÖ'cüler...

Gözaltına alındıktan sonra itirafçı olan eski futbolcu Uğur Boral ifadesinde, kendi döneminde katıldığı çok sayıda sohbette yer alan futbolcuların adını savcılığa tek tek verdi.

 • GİRİŞ15.01.2018 09:43
 • GÜNCELLEME15.01.2018 09:47
Futbolda deprem! 3 büyüklerdeki FETÖ'cüler...

17-25 Aralık sürecinde örgütün talimatı üzerine FETÖ'nün kapatılan kurumlarından Bank Asya'ya 950 bin lira yatırdığı belirlenen eski futbolcu Uğur Boral ile Zafer Biryol gözaltına alındıktan sonra itirafçı olmuştu. 

Uğur Boral'ın ifadesinde, 2003 yılında G.Birliği'nde oynadığı dönemde FETÖ/PDY ile tanıştığını, düzenlenen çeşitli sohbet toplantılarına katıldığını söylediği belirtildi. Boral'ın kendi döneminde katıldığı çok sayıda sohbette yer alan futbolcuların adını da savcılığa tek tek verdiği öğrenildi.

3 BÜYÜKLERDE AKTİF OYNAYAN FUTBOLCULAR!

Boral'ın itiraflarında önemli futbolcuların adının geçtiği öne sürülürken bu futbolculardan bazılarının hala Süper Lig'deki üç büyüklerde top koşturduğu belirlendi. Futbolcular dışında Süper Lig'de takım çalıştıran bazı teknik direktör ve menajerlerinin de ifadelerde geçtiği öğrenildi. Aynı zamanda ismi geçen futbolcu, teknik direktör ve menajerlerin de ByLock kullandıkları iddia edildi. Bu ifadeler sonrası soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın önümüzdeki günlerde bu kişileri ifadeye çağırması ya da gözaltına alması bekleniyor.  (Vatan)

Yorumlar4

 • Yakub 1 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun. Allah cc razı olsun inşaAllah. Yiğit adamsın kardeş. Böyle ihbarlar er kişinin yapacağı iş. Barekallah
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • yatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  neye helal olsun bunun neresi yiğitlik .darbe ile alakası var ve biliyorsa şimdiye kadar söylememesi suçtur.yok sadece onların sohbetine gidiyordu diye isim vermişşse buda ispiyonculuktur.öyle kolay değil iftira atmak.bilmiyorsan sus
  Toplam 10 beğeni
 • HAKAN 1 ay önce Şikayet Et
  futbolcuysa kalsınlar deller miş
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Beşiktaş 1 ay önce Şikayet Et
  Aktif oynayanlar kimse hepsi ortaya çıkartılmalı , Vatana ihanet eden her kim olursa olsun yargılanmalı takım gözetmeksizin!
  Cevapla Toplam 12 beğeni
Sonraki Haber