Gomis'ten İnfantino'ya: Türkiye'ye gelerek...

İstanbul'dan Ankara'ya gitmek için yola çıkan Infantino, kaldığı otelde Gomis'i görünce selamlaşma yaşandı. İkili arasında kısa süren, samimi bir sohbet gerçekleşti.

Gomis'ten İnfantino'ya: Türkiye'ye gelerek...
Gomis'ten İnfantino'ya: Türkiye'ye gelerek...
GİRİŞ 25.11.2017 11:01 GÜNCELLEME 25.11.2017 11:04

FIFA Futbol Zirvesi için geçtiğimiz çarşamba akşamı İstanbul'a gelen FIFA Başkanı Gianni İnfantino, konakladığı Beşiktaş'taki Shangri-La Bosphorus otelden dün sabah saatlerinde Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapacağı buluşma için ayrıldı. Futbolun patronu lobide kendisini almaya gelen aracı beklerken, düzenli olarak aynı otelin spor salonunda idmana gitmeden önce özel olarak çalışma yapan Galatasaray'ın Fransız yıldızı Bafetimbi Gomis ile karşılaştı.

TÜRKİYE'YE GELMEK EN DOĞRU KARARIM

İkili arasında önce sıcak bir selamlaşma yaşandı. FIFA Başkanı, Gomis'e, "Nasılsın" diye sordu… Fransız yıldız "İyiyim" dedikten sonra aynı şekilde karşılık verdi. İnfantino'nun "İstanbul'da mutlu musun?" sorusuna Galatasaray'ın golcüsü, "Burada her şey mükemmel. İstanbul zaten muhteşem bir şehir. Türk halkının futbola olan sevgisi anlatılmaz. Sadece kendi takımımın taraftarları değil, rakip takım taraftarlarından da sevgi ve saygı görüyorum" dedi.

Türkiye'deki futbol sevgisine golleriyle karşılık vermek için daha çok çalışma gereği duyduğunu da anlatan Gomis, "Bana gösterilen sevgiye en iyi şekilde karşılık vermek istiyorum. Şu an burada da idmana gitmeden önce ekstra idman için bulunuyorum. İstanbul için zaten fazla bir şey söylemeye gerek yok. Buraya gelerek çok doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum" diye konuştu. İkili kısa sohbetin ardından vedalaştı.

KAYNAK: SABAH
ETİKETLER
Infantino
YAZDIR