Türkiye'ye yapılan haksızlığı itiraf etti!

Türkiye'ye gelen ve Riva'da TFF tesislerini gezen UEFA Güvenlik Direktörü Başkanı Michael van Praag, EURO 2016'yı Fransa'ya kaptırmasının ardındaki gerçekleri açıkladı.

Türkiye'ye yapılan haksızlığı itiraf etti!
Türkiye'ye yapılan haksızlığı itiraf etti!
GİRİŞ 23.11.2017 15:50 GÜNCELLEME 24.11.2017 00:15
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

UEFA Stadyum ve Güvenlik Komitesi Toplantısı için Türkiye'ye gelen UEFA Güvenlik Direktörü ve Hollanda Futbol Federasyonu Başkanı Michael van Praag, çarpıcı açıklamalara imza attı.

"Sarkozy bir anda geldi..."

Sabah'a konuşan Praag, Türkiye'nin EURO 2016'yı kıl payı Fransa'ya kaptırmasıyla ilgili şunları söyledi:

Türkiye'nin EURO 2024 için hazır olduğunu biliyorum. Havalimanları, tesisler, lojistik gerçekten harika. Daha önce Türkiye'nin 3 kez bu organizasyonu düzenlemek için aday olduğunu biliyorum. Başvuruları teknik açıdan en iyisiydi ama üçünde de kaybetti. Fakat son toplantıda bildiğiniz gibi 2016 Avrupa Şampiyonası'nda Sarkozy bir anda geldi ve salona girdi. Herkes büyük şok yaşadı. Bunda eski başkan Platini'nin de etkisi vardı.

"Türkiye EURO 2024 için hazır"

Şunu çok iyi hatırlıyorum. Türkiye 750 milyon euro garanti para ortaya koymuştu. İstanbul-Ankara ve diğer şehirler arası hızlı trenler, ulaşım, altyapı, tesisler, statlar, kısacası dosyada yer alan her şey çok etkileyiciydi. Bunların hepsini hatırlıyorum. Ancak Fransa'nın dosyasını hatırlamıyorum bile. Türkiye'nin hakkıydı ama Fransa'ya verdiler. 2024 hakkında henüz detaylar netleşmedi. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Türkiye 2024 için her şeyiyle hazır.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
EURO2016 EURO2024
YAZDIR
YORUMLAR 16
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Oğlum bu söylediklerini biz zaten biliyoruz. Öküz öldükten sonra pul takman ne? Benden sana Türk nasihatı: Konuşma utan.
  Cevapla
 • mert 2 yıl önce Şikayet Et
  Platini ve sarkozy ikiside dünaynin en ückagitcilar sahtekar herfir oldugunu bilmiyen yok
  Cevapla
 • Cihan 2 yıl önce Şikayet Et
  Yüz yüze geldiğimiz zaman gülerler ama sırtımızı döndüğümüzde arkamızdan kötü konuşurlar. Gene vermezler gene vermezler. Eğer verirlerse ilerde, terör hortladı VS gibi bahaneler uydurup elimizden alırlar. Söylemedi demeyin.
  Cevapla
 • Vénus hottentote 2 yıl önce Şikayet Et
  madem böyle, o zaman Bunlari Türkiye'de anlattiginiz gibi harf kelime virgülüne varinciya kadar.. sözüm ona Avrupa'nin prestijli yargi mükemelliyatinda Lahey'de basin toplantisi düzenliyerek detayli sekilde anlatin, televizyon Radio' Gazeteler'den duysun.. yoksam hiçbir kayda deger tarafi yoktur..
  Cevapla
 • elmas 2 yıl önce Şikayet Et
  Bunların böyle kalleş olduğunu biliyoruzda niye kapılarını aşindiriyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle