TFF için sürpriz başkan adayı!

TFF'de ocak ayı için olağanüstü kongre iddiaları dolaşırken başkanlık koltuğu için Sadettin Saran'ın da adaylık için hazırlık içerisinde olduğu öğrenildi.

TFF için sürpriz başkan adayı!
TFF için sürpriz başkan adayı!
GİRİŞ 26.10.2017 12:00 GÜNCELLEME 26.10.2017 13:12

Yıldırım Demirören yönetimindeki Türkiye Futbol Federasyonu'nun ocak ayında olağanüstü kongreye gideceği konuşuluyor. Başkanlık koltuğu için ise sürpriz bir isim gündeme geldi: Sadettin Saran. Fenerbahçeli eski yönetici başarılı iş adamlığı kadar, sporun sürekli içinde olması ile de biliniyor. Önümüzdeki hafta içinde Ankara ve Kırıkkale'de kendi imkanları ile yaptırdığı 19'ncu spor kompleksinin açılışını yapacak olan Saran, daha sonra da Başkent'te bu yönde bir dizi özel görüşmelerde bulunacak. Saran'ın başkanlık sürecinde bazı yayın haklarını farklı gruplara devretmesi de gündemde.

5 dil biliyor

Saran, yurt içinde olduğu kadar, yurt dışında da güçlü lobiye sahip. Tam 5 yabancı dil bilen ve Avrupa futbolunun önde gelen ülkeleri ile sıkı ilişkiler içinde bulunan Saran'ın 2024 finalleri için Almanya ile girilen yarışta çok etkili olabileceği konuşuluyor.

Saran doğruladı

Federasyon başkanlığı konusunda yaşanan bu gelişmeleri doğrulayan Saran, "Türk sporunun yıllardır içindeyim. Federasyon başkanlığı konusunda mevcut şartlar oluştuğunda ülke futbolu adına elimi taşın altına koyarım. Hizmet adına ne gerekiyorsa yaparım" dedi.

Ali Koç'u destekleyecek

Sadettin Saran, Sakaraya Ünivesitesi tarafından düzenlenen Girişimcilik Zirvesi'nde konuşmuştu.

Saran, bir öğrencinin, "Fenerbahçe kongre sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz? Ali Koç'un adaylığına nasıl bakıyorsunuz? Siz de aday olmak istiyor musunuz?" şeklindeki sorusuna şöyle yanıt verdi. "Kongrede Aziz Yıldırım'ın da aday olacağını düşünüyorum. 5 yaşından beri Fenerbahçe başkanı olmak hay,lim.. Ama ben Ali Koç'u destekleyeceğim. Ona daha çok teveccüh var. İlle de ben başkan olayım demem. Aslolan Fenerbahçe'dir, Fenerbahçe'nin geleceğidir."

ETİKETLER
TFF
YAZDIR