Dünya bu tehdidi konuşuyor!

DEAŞ terör örgütü yandaşları Rusya'da yapılacak 2018 Dünya Kupası'nda stadyumları havaya uçurmakla tehdit etmeye başladı.

 • GİRİŞ25.10.2017 11:44
 • GÜNCELLEME25.10.2017 11:59
Dünya bu tehdidi konuşuyor!

Sosyal medyadan DEAŞ yandaşlarına ait hesaplarda sık sık Dünya Kupası'na yönelik tehdit posterleri yayınlanmaya başladı.

DEAŞ, son günlerde yayılan bir posterde, Messi'yi kan ağlarken gösteren bir fotoğraf kullanıyor.

Arjantinli yıldızı demir parmaklıklar arkasında gösteren posterde 'Sözlüğünde başarısızlık olmayan bir devletle savaşıyorsunuz' yazıyor.Bir başka posterde ise yanındaki patlayıcılarla Rusya'daki bir futbol stadyumunun yanında bekleyen DEAŞ teröristi görülüyor. Posterde de 'Mücahid'in ateşi sizi yakacak... Bekleyin' yazıyor.

Rusya'da 2018 Haziran ve Temmuz aylarında 11 şehirde yapılacak Dünya Kupası'na yönelik tehditler bununla da sınırlı değil. 

Bir başka posterde 'Rusya'ya geliyoruz' yazıyor.Bir posterde ise Dünya Kupası logosu ve bir bomba resmedildi.

DEAŞ'ın Rusya'yı hedef almasının ana nedeni olarak Rusya'nın Suriye'de Esad yönetimine destek çıkması ve DEAŞ'lı teröristlere yönelik hava saldırıları düzenlemesi. 
Tehditler sadece Rusya'ya yönelik değil. ABD'ye yönelik tehdit posterleri de sosyal medyada hızla yayılıyor.

Rusya'dan yaklaşık 2 bin 500 kişi DEAŞ'a katılmıştı. Bu kişilerin uykuda olduğu ve Dünya Kupası'nda terör saçabileceğinden endişe ediliyor. Tehditlerde ABD'ye yönelik posterler de bulunuyor.

Etiketler

Yorumlar22

 • mehmet 3 ay önce Şikayet Et
  deaş da bunları yapabilecek kapasitede akıllı bir tane insan olduğunu zannetmiyorum tamamen Hollywood işi abd kendi çalıyo kendi oynuyo bekleyip görücez
  Cevapla
 • Can 3 ay önce Şikayet Et
  Ronaldo Filistinlilere yardım ediyormuş galiba. Ben Messi'ye aynı şeyi tavsiye ederim. Onu korkutmaya çalışan CIA'e en iyi cevap olur. Belki bu pis Hollywood işi düzmeceleri de bırakırlar artık. Ö geldi.
  Cevapla
 • Ordulu 3 ay önce Şikayet Et
  Ne ilginc ki israile tek kelime edilmiyor ! Tek bir saldırı israile yok ! Islamiyeti kötülemek için bu senaryo işid daeş i kurdular ! Islamiyet mahsum insanları öldürmeyi yasaklıyor ! Bunu bilmeleri gerekirdi müslüman olsalardı !
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Beto 3 ay önce Şikayet Et
  Made in Hollywood.ABD yeni kan akitma alani arayisindadir.Kendi daes teröristlerini aktivite edecek yer aramaya basladilar..Rusyayi gösterdiklerine göre patlamalar hic ummadigimiz ülkelerde yasanacak..klassik cia/bnd taktigi..gecmisi okuyan bilir.Tahminim Trumpa suikast, sonrada secdikleri ülkeyi kangölüne cevirme..bir tasla iki kus vurmus olurlar.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • abdullah 3 ay önce Şikayet Et
  deaş esed e kurşun attı mı? hayır. Bunlar mossad ve cia nın ortak operasyonları
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber