Nerede kaldı saygı! Futbol dünyası bunu konuşuyor

Suudi Arabistan Milli Futbol Takımı Londra’daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için yapılan bir dakikalık saygı duruşuna katılmadı.

 • GİRİŞ08.06.2017 17:52
 • GÜNCELLEME08.06.2017 17:52
Nerede kaldı saygı! Futbol dünyası bunu konuşuyor

Suudi Arabistan Futbol Milli Takımı, Avustralya’ya karşı oynadığı Dünya Kupası Eleme Maçı’nda Londra’daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için yapılan bir dakikalık saygı duruşuna katılmadı. Suudi Arabistan’ın öncülüğündeki birçok Arap devleti, Katar’a “teröre destek vermesi” iddiasıyla ambargo uygularken, Suudi Milli Takımı’nın Londra’da 7 kişinin öldüğü 48 kişinin yaralandığı ve DEAŞ’ın üstlendiği terör saldırısı için saygı duruşunda durmaması dikkat çekti.

Daily Mail gazetesinin paylaştığı görüntülerde, Avustralya Milli Takımı’nın Londra’da hayatını kaybedenlerin anısına gerçekleştirdiği bir dakikalık saygı duruşu sırasında, Suudi Arabistanlı oyuncuların sahanın içerisinde dağınık bir şekilde durdukları gözüküyor.

Suudi Arabistan yedek kulübesindeki futbolcuların saygı duruşu sırasında ayağa kalkmayı reddettiği de gelen iddialar arasında.

Kimi yorumcular Suudi Arabistanlı oyuncuların gerçekleştirilen ritüeli anlamamış olabileceği ihtimali üzerinde dururken, yaşananlar üzerine Avustralyalı taraftarlar sosyal medyada Suudi Arabistan’a dönük öfke dolu paylaşımlarda bulundu.

Yorumlar90

 • Yusuf D. 8 ay önce Şikayet Et
  İnsanlık adına bahanesiyle insanlara istemediği birşeyi zorla yaptırmanın neresi insanlık?saygı zorlamayla olmaz,duymuyorsa duymuyordur,kafaya silah dayayıp saygı duy..saygı duy denmez yok öyle birşey,insanları özgür bırakın boğmayın artık.
  Cevapla
 • serkan 8 ay önce Şikayet Et
  Dinimizde saygı duruşu diye birşey yok
  Cevapla
 • ahmet 8 ay önce Şikayet Et
  30 yıldır binlerce şehit verdik hangi yabancı ülke maçında sana saygı duruşu yaptılar. Suudi topçuları destekliyorum,insanlık insana ve insanlık yapana yapılır
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • amca 8 ay önce Şikayet Et
  Türkiye deki terör saldırılarından sonra UEFA ya saygı duruşu talebinde bulunmuştu bizim kulüpler yanlış hatırlamıyorsam. Reddetmişti UEFA. Eeee ne maval okuyorsunuz. Kısas Haktır dinimizde.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • sam 8 ay önce Şikayet Et
  Adamlar Arabistanlı, onların ülkesinde yok ki ölenin arkasından saygı duruşu, Fatiha okunsun deselerdi anlarlardı.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber