Fatih Terim'den devrim gibi öneri

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, maçlarda "süre hakemi" kullanımı ve hakemlere yönelik detaylı analiz yapacak departman kurulması teklifinde bulundu.

Fatih Terim'den devrim gibi öneri
Fatih Terim'den devrim gibi öneri
GİRİŞ 11.01.2017 20:07 GÜNCELLEME 12.01.2017 07:26

Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) yapılan açıklamaya göre, Antalya'da gerçekleştirilen Süper Lig Hakem ve Yardımcı Hakem 2016-2017 Sezonu Devre Arası Semineri'ne video konferans yoluyla katılan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, ilk yarıda oynanan maçlardan çeşitli görüntüler eşliğinde yeni önerilerini sundu. 

SÜRE HAKEMİ ÖNERİSİ

Sunumunun ana amacının sahadaki oyun kalitesini ve süresini arttırmak olduğunu belirten Terim, oyun dışı sürenin içerisinde yer alan kriterlerin zaman kaybettirdiğini ve ilave süreyle yerine konulamadığını söyledi.

SIKINTIYI ÇÖZECEK YOL

Fatih Terim, bu büyük sıkıntıyı kısa vadede çözmenin en akılcı yolunun maçlarda görevlendirilecek süre hakeminden geçtiğini ifade etti.

Süre hakeminin, oyunun daha akıcı hale gelmesinde kritik rol oynayacağını belirten Terim, böylece topun oyunda kalma süresinin artacağını ve ilk etapta Süper Lig'de başlayabilecek bu uygulamanın diğer Avrupa ülkelerine de örnek olabileceğini vurguladı.

Terim sunumunu, gündemde olan video yardımcı hakem sistemini desteklediğini belirterek tamamladı.

YAZDIR
YORUMLAR 18
 • 123 1 yıl önce Şikayet Et
  saçma bi teklif olmuş
  Cevapla
 • ftbl 1 yıl önce Şikayet Et
  saçma sapan bi teklif
  Cevapla
 • Fethi 1 yıl önce Şikayet Et
  Avrupadakiler bundan daha az para alıyorlar. Ama daha BAŞARILILAR..
  Cevapla
 • can 1 yıl önce Şikayet Et
  Cok kibirli bi adamsin Terim
  Cevapla
 • Süleyman 1 yıl önce Şikayet Et
  Ayrıca hakem atamaları klüplerin isteği ile değil bilgisayardan otamatik atanmalı her hakem her maçı yönetmeli hakemde maç saati belli olmalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle