Türk futbol tarihinde ilk! 6 futbolcu birden...

Türk futbolunun 6 önemli ismi futbol tarihimizde eşi görülmemiş tarihi bir oluşum için bir araya geldi.

Türk futbol tarihinde ilk! 6 futbolcu birden...
Türk futbol tarihinde ilk! 6 futbolcu birden...
GİRİŞ 23.11.2016 17:12 GÜNCELLEME 23.11.2016 17:40
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

"Kulüplerimiz profesyonel kişiler tarafından yönetilmeli" gerçeğini bu kez söyleyerek değil "göstererek" hayata geçirmeyi hedefleyen bir dönem Türk ve Alman futboluna damga vurmuş Yıldıray Baştürk, Hamit AltıntopMurat Erdoğan, Ümit Davala, Ömer Erdoğan ve Cihan Haspolatlı sonunda bir kulüp satın alarak hayallerini gerçekleştirmeye karar verdi.

Bu konuda bir süredir çalışmalarını ve görüşmelerini sürdüren bu ekip 2.lig ekiplerinden Tuzlaspor için ilgili kişilerle masaya oturarak el sıkıştığı ortaya çıktı.

6 futbolcu Tuzlaspor'un Ankaragücü ile oynayacağı lig maçından sonra resmi işlemler için Tuzla Belediye Başkanı ile bir araya gelip satış işlemini sonlandıracakları öğrenildi.

Öncelikle hedeflerinin Türkiye'deki ve Avrupa'daki gurbetçi gençleri Türk futboluna ve kulüplere kazandırmak olduklarını söyleyen Murat Erdoğan, "Böyle bir hayalimiz var. Hedefimiz öncelikle Türk futboluna hizmet etmek. Milli takıma oyuncu kazandıran bir kulüp olmak. Elbetteki bunu yarışmacı takım olarak yapmakta mümkün" dedi.

Erdoğan şu anda isimlerini veremeyecekleri bir iki iş adamının da bu satış işleminin tamamlanmasından sonra aralarına katılacağını söyleyerek, "Önümüzde bu konuda Avrupa'dan örnekler var. Bayern Münih örneği gibi. Başkanı, sportif direktörü vs. önemli görevlerini eski profesyonel futbolcuların yönlendirdiği model. Biz de bu işin profesyoneller tarafından yapılması gerektiğini göstermek istiyoruz" dedi.

KAYNAK: SPORX
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Ümit 1 yıl önce Şikayet Et
  En alt amatör maçlarında bile futbol kavgaları bitmiyor. Spor yapsınlar ama artık spor bahane amatör ligler kaldırılmalı sadece futbol akademileri olmalı. Bu mahalle kulübü kültürü kalkmalı.
  Cevapla
 • Muhittin 1 yıl önce Şikayet Et
  Profesyonel derken profesyonel yöneticiden bahsediyoruz profesyonel futbolcudan değil
  Cevapla
 • Şaban 1 yıl önce Şikayet Et
  Başarılar diliyoruz, umarım ülke Futboluna faydalı olur.
  Cevapla
 • Çankırılı 1 yıl önce Şikayet Et
  Şadi yazıcının satmadığı bi o kalmıştı oda tamam oldu
  Cevapla
 • Hüseyin 1 yıl önce Şikayet Et
  Bişey daha var!
  Cevapla
 • ..... 1 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun size tuzlaspor 2 sene içinde ptt ligine çıkar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle