Avrupa futbolunda deprem!

Şampiyonlar Ligi'nin yeni formatına tepki gösteren bir çok önemli Avrupa kulübü, yeni bir lig kurmak için düğmeye bastı.

 • GİRİŞ14.10.2016 17:25
 • GÜNCELLEME14.10.2016 17:25
Avrupa futbolunda deprem!

UEFA'nın Şampiyonlar Ligi formatını değiştirmesi bir çok ülkede tepki topladı. Ülke sıralamasında ilk 4'te yer alan İspanya, Almanya, İngiltere ve İtalya gibi ülkelere ayrıcalık tanıyan ve 2018-19'dan itibaren bu ülkelerin dörder takımını direkt gruplara alacak olan sisteme tepki olarak yeni bir lig doğuyor.

Belçika, Hollanda, İskoçya, İsveç ve Norveç gibi bir çok önemli ülke, yeni bir lig kurmak için harekete geçti. Kurulacak lig UEFA sisteminin dışında olacak ve bu ligde yer alacak takımlar kendi liglerinde artık oynamayacak, sadece bu ortak ligde mücadele edecekler.

Kopenhag resmen duyurdu

Danimarka'nın önde gelen ekibi FC Kopenhag, uluslararası bu ligin kurulması için görüşmelerin başladığını doğruladı. Anderlecht, Celtic, Ajax, PSV, Rosenborg, Malmö, Brugge gibi ekiplerin, bu yeni ligde yer alabilecek ekipler oldukları, bunlara Dinamo Zagreb, Legia Varşova, Steaua Bükreş, Kızılyıldız, Sparta Prag gibilerinin de eklenebileceği belirtiliyor.

UEFA dışına çıkıyorlar

Kopenhag Kulübü ayrıca Danimarka liginden çekilebileceğini de doğrularken, bu konuda takımın taraftarları arasından bazı itirazlar yükseldi. Ancak Danimarka ligindeki tüm ekiplerin yaptığı toplantıdan da, UEFA ve onun turnuvalarından çekilme kararı alındığı belirtiliyor.

Yeni lig kurma arayışındaki kulüpler, UEFA'nın yeni formatının büyük kulüpleri daha büyük yapacağını, orta ve alt kademe diğerlerinin ise hakkının yeneceğini savunuyor.

KAYNAKMİLLİYET

Yorumlar28

 • Ağrılı 1 yıl önce Şikayet Et
  Ab çökmeye mahkum bu önemli bir ip ucu.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • birisi 1 yıl önce Şikayet Et
  Fırsat bu fırsat hemen KKTC'den bir takım başvuru yapsın. UEFA dışında yeni oluşum belki kabul eder :)
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • aser 1 yıl önce Şikayet Et
  saçmalama
 • Ali Top At 1 yıl önce Şikayet Et
  Dünya 5 den büyüktür tsunamisi yayiliyor.
  Cevapla Toplam 20 beğeni
 • Yusuf 1 yıl önce Şikayet Et
  Şampiyonlar ligi benim için bitmiştir. Resmen sömürü kandırmaca. Bitti . nokta.
  Cevapla Toplam 22 beğeni
 • hakın 1 yıl önce Şikayet Et
  futbolun kendisi öyle değilmi
  Toplam 3 beğeni
 • cet 1 yıl önce Şikayet Et
  eyvah. senin için bittiyse ve nokta koyduysan UEFA çöker )))
 • uefa 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu ne yahu turnuvanın ismi şampiyonlar ligi almanya ispanya ingiltere italya 4er takım gönderecek. bence yeni format bulunmalı sadece kendi liginde şampiyon olan takımlar gitmeli turnuvanın ismi şampiyonlar ligiyse sadece şampiyon olmuş takımlar gitmeli o zaman belki bizim takımlardan biride şampiyon olma şansı vardır. almanyadan dört ingiltereden dört italyandan dört ispanyadan dört takım gitse kimseye kupayı bırakmazlar aralarında paylaşırlar bu arada türkiyeden bence 2018-19 sezonu kimse katılmasın taraftarlar özülür, gerçi simdide özülüyorlar....
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • Garen 1 yıl önce Şikayet Et
  Eğer öyle bir şey olursa şampiyonlar liginin zararı inanılmaz olur. Kulüplerinden de kasasına giren para azalır.
  Toplam 6 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber