981 bin lirayı zimmetine geçirip bakın ne yaptı!

Erzurum'da DSİ'de çalışan memur, son 2,5 yılda zimmetine tam 981 bin lira geçirdi. Memur zimmetine geçirdiği para ile de iddaa oynadı.

981 bin lirayı zimmetine geçirip bakın ne yaptı!
981 bin lirayı zimmetine geçirip bakın ne yaptı!
GİRİŞ 07.10.2016 12:17 GÜNCELLEME 07.10.2016 14:40
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Devlet Su İşleri (DSİ) 8'inci Bölge Müdürlüğü'nün Hukuk Müşavirliği servisinde memur olarak görev yapan H.K., 2013 yılı Ocak ayından itibaren kurum hakkında açılan dava masrafları için hesabına yatırılan avansları kullanıp, sahte belgelerle kapatmaya çalıştı.

981 BİN LİRALIK İDDAA

Kurum avukatının yerine imza atıp, kaşesini kullanan H.K., 2.5 yıl boyunca bu yöntemle zimmetine geçirdiği paralarla iddaa oynadı. Muhasebe Müdürlüğüne yeni atanan müdürün dekont olmadan kapama işlemlerini kabul etmemesi üzerine H.K.'nin yolsuzlukları ortaya çıktı.

Düzenlediği sahte evrakları imha etmek isteyen H.K. hakkında idari ve adli işlem başlatıldı.Toplam 981 bin lira zimmetine geçirdiği tespit edilen H.K., tüm suçlamaları kabul etti ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine kondu. 

"BANA GÜVENİYORLARDI, PİŞMANIM"

Kurumda çalışanların güvenini kazandığını vurgulayan H.K., mahkemede şunları söyledi:

"Genel bütçeden özel bütçeye geçmeden önce avans giderleriyle ilgili olarak matbu evraklarla işlem yaptık. Bu evrakları, mahkemeler veya şube müdürlerimin imzasıyla işleme alır, avans kapatırken bu evrakları muhasebeye gönderirdik. Özel bütçeye geçtikten sonra bu tip harcamalarda evrakları kendim doldurup imzaladım. Ayrıca avukat olan şube müdürlerinin imzasını da ben attım. Kaşe vurduğum bu evraklar karşılığı para yatırmış gibi belgeler yazdım ve imzalayıp kuruma verdim, aldığım gider avanslarını kapattım. Bu paralar kendi maaş hesabıma yatıyordu. 2013 yılında ekonomik sıkıntı yaşamaya başladım. Borçlarımı ödemek için kurumdan aldığım avans ile iddaa oynamaya başladım. Tutku ve saplantı oldu bende. Kurtarmaya çalışırken daha çok içeri girdim. Kaybettikçe daha çok oynuyordum. Hesabıma 30 ile 120 bin lira arasında avanslar yatıyordu. Bende kazanmak için tek maça 30-40 bin lira yatırıyordum. Zimmetime ne kadar para geçirdiğimi hatırlamıyorum. Yaptıklarımdan kurum içerisinde hiç kimsenin haberi yoktu. Bana çok güveniyorlardı. Çok pişmanım."

ETİKETLER
Erzurum
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Vatansever 2 yıl önce Şikayet Et
  Sistem çalmaya müsait...maalesef.. her alanda böyle... cemaatler yıllardır ve hala makbuzsuz para toplar kimsede nerden aldın bu parayı yada nerde kullanacaksın diye sormaz..
  Cevapla
 • Adanadan Ahmet Ö. 2 yıl önce Şikayet Et
  ibretlik aslında bu gun yüzüne çıkan... o kadar zengin ki bu ülke.. elin gavuru nasil sahipken ülkesine... benim ülkemin insanları nelerle uğraşıyoruz. öncelikle adalet ahlak ve eğitim... baştan sona şart kardeşim
  Cevapla
 • Abdullah 2 yıl önce Şikayet Et
  Hırsız
  Cevapla
 • ramazan37 2 yıl önce Şikayet Et
  Kanun yokki bu şahsiyetin memurluğunu iptal bile etmezler...
  Cevapla
 • Kılıç Arslan 2 yıl önce Şikayet Et
  o kadar da değil
  Cevapla
 • hazeyn 44 2 yıl önce Şikayet Et
  ya bilmediklerimiz bu ulke allaha emanet gidiyor ya
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle