Rusya Türk futbolcu transferini yasakladı!

Rusya Spor Bakanı Vitaly Mutko, 1 Ocak 2016'dan itibaren Rus kulüplerinin Türk futbolcu transfer etmesinin yasaklanacağını söyledi.

Rusya Türk futbolcu transferini yasakladı!
Rusya Türk futbolcu transferini yasakladı!
GİRİŞ 29.11.2015 16:25 GÜNCELLEME 29.11.2015 17:28
Bu Habere 81 Yorum Yapılmış

Rusya Spor Bakanı ve Rusya Futbol Federasyonu Başkanı Vitaliy Mutko, Gökdeniz'in kalacağını ama Türkiye'den yeni oyuncuların alınmayacağını söyledi.

“R-Sport” yayınına yaptığı açıklamada Putin’in imzaladığı kararnameden sonra Türkiye’den önümüzdeki kış sezonunda hiçbir transfer gerçekleşemeyeceğini belirten Mutko, “Kulüplerimizden herhangi birinin aklına Türkiye’den oyuncu davet etme gelse bile bunun mümkün olamadığını hemen anlayacaktır. İlerisi için kesin konuşmak istemiyorum, ama yukarıdan gereken sinyal verildi bile” dedi.

GÖKDENİZ'İN DURUMU FARKLI

Şu anda Rusya’daki kulüplerde oynayan tek futbolcunun Rubin’deki Gökdeniz olduğunu da vurgulayan Spor Bakanı, “Onun durumu farklı. Devlet Başkanı kararnamesinde de söylendiği gibi Rubin ile sözleşmesi eski olduğu için kalabilir. Benim kastım bundan sonra Türkiye’den kimsenin alınmayacağı, Gökdeniz aslında Rus sayılır. Çok iyi bir kişilik. Herkes onun gibi olsa, her şey iyi olurdu" diyerek Gökdeniz'in ülkede kalacağını belirtti.

YORUMLAR 81
 • hamit 3 yıl önce Şikayet Et
  rusya zaten çok kirli bir ülke son günlerde bunu net bir şekilde bir kez daha ortaya koydu daha iyi
  Cevapla
 • hasan 3 yıl önce Şikayet Et
  Bunlara hükümet gereken cevapları artık vermelidir. Biz sustukça adamlar üste çıkıyor. Bu ayyaş ayıları ve bunların ne iş yaptığı belli olan kadınları derhal memleketten sürülmeli. İlk önce bu nükleer santral projesi iptal edilip japonlara verilmeli. HÜKÜMET ARTIK BUNLARA GEREKEN CEVABI VEEERRRRRR
  Cevapla
 • hakan baykal 3 yıl önce Şikayet Et
  niye tüm açıklamalarında 1 ocak deniyor acaba 1 ocak tarihine kadar rusların planladığı bir şeylermi var ki bu nu iyi etüt etmek lazım . yoksa 1 ocak tarihine kadar türkmen bölgelerini bitiririz herşey normal e döner diye mi düşünüyorlar.
  Cevapla
 • osman ca 3 yıl önce Şikayet Et
  Ruslar kasıtlı olarak ortamı geriyor. Savaşa hazırlanmakta fayda var.
  Cevapla
 • TANYILDIZ 3 yıl önce Şikayet Et
  gökdeniz rus sayılır ne demek yaa ????
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle