Drogba'dan alkışlanacak hareket!

Fildişi Sahili kaldığı oteli terk ederken, Didier Drogba tüm personele maddi yardımda bulundu.

Drogba'dan alkışlanacak hareket!
Drogba'dan alkışlanacak hareket!
GİRİŞ 25.06.2014 11:27 GÜNCELLEME 25.06.2014 11:28

Fildişi Sahili, Yunanistan’dan yediği son dakika golüyle Dünya Kupası’na trajik bir şekilde veda etti. Ancak Afrika ekibinin takım halinde yapamadığını, kaptan Didier Drogba tek başına gerçekleştirdi ve Sambacılar diyarını fethetti.

İlk günden bu yana ev sahibi Brezilyalılar’ın büyük ilgi gösterdiği 36 yaşındaki yıldız, saha içinde olduğu kadar, saha dışında da adından söz ettirdi. Drogba’nın son olarak imza attığı hareket ise Brezilya’da şu an en çok konuşulan konuların başında geliyor.

Sao Paulo’daki Oscar Inn Eco Resort’ta kalan Fildişi kafilesi, otelden ayrılırken Drogba büyük bir jeste imza attı. Eski Galatasaraylı oyuncu, aşçısından garsonuna, güvenliğinden temizlikçisine kadar tüm otel personeline maddi yardımda bulundu.

Zarfı verip otelden ayrıldı

İçerisinde 10 bin Brezilya reali (33 bin euro) olan bir zarfı otel yöneticisine teslim eden Drogba, bu parayı kendisi için 50 çalışana dağıtmasını istedi. Fildişi Sahili ardından otelden ayrılırken, olay kısa sürede duyuldu ve yıldız futbolcuya övgüler yağdı. İsmi verilmeyen bir otel çalışanı, “Çok iyi bir futbolcu olduğunun yanında insanlığıyla da öne çıktı. Dünyanın neresine gitse idol olarak görülüyor” dedi.  

KAYNAK: SKORER
YAZDIR