Hakemler hayali maçlarla TFF'yi dolandırdı

Sakarya'da amatör kümede olmayan maçlara hakem ve gözlemci atayarak Türkiye Futbol Federasyonu'nu (TFF) dolandırdıkları iddiasıyla İl Hakem Kurulu Başkanı'nın da aralarında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.

Hakemler hayali maçlarla TFF'yi dolandırdı
Hakemler hayali maçlarla TFF'yi dolandırdı
GİRİŞ 02.10.2013 06:37 GÜNCELLEME 02.10.2013 11:02
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

2010-2011 sezonunu kapsadığı iddia edilen soruşturmada TFF eski Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Oğuz Sarvan ile MHK Başkan Vekili Yüksel Okçuoğlu'nun ‘görevi ihmal' suçlamasıyla şüpheli olarak İstanbul'da ifadelerine başvurulduğu öne sürüldü.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında dün sabah saatlerinde Sakarya İl Hakem Kurulu Başkanı M.A. ile eski il hakem kurulu görevlileri E.K., A.G., E.Y. ile T.P.'yi, ‘Resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık ve rüşvet' suçlamalarıyla gözaltına alındı.

OĞUZ SARVAN'A "GÖREVİ İHMAL" SUÇLAMASI

Soruşturma kapsamında TFF eski MHK Başkanı Oğuz Sarvan ile MHK Başkan Vekili Yüksel Okçuoğlu'nun ‘görevi ihmal' suçlamasıyla şüpheli olarak ifadelerine başvuruldu. Soruşturmada 94 hakemin ve çok sayıda gözlemcinin şüpheli sıfatıyla ifadeleri alındı.

İLK HAKEM KURULU ÜYELERİNDEN HAYALİ MAÇLAR

Suçlamalar ise oldukça dikkat çekici. İl Hakem Kurulu üyelerinin, hayali maç düzenleyip yaklaşık 50 bin TL haksız kazanç sağladıkları öne sürülüyor. Amatör küme maçlarında 1 hakem aynı gün aynı saatte 2 maçta görevlendirilmiş. Bir hakem 1 günde onlarca maçta görev almış. Bir sezonda 2 takım 6-7 kez karşılaştırılmış. Bu maçlara kağıt üstünde hakem ve gözlemci atanarak TFF'nin dolandırıldığı öne sürülüyor.

 

KAYNAK: ZAMAN
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • hakan haklı 5 yıl önce Şikayet Et
    burası türkiye herşey beklenir. şimdi bunlarda aklanmak için ya Atatürk için yaptım der yada vatanım için:) bu ülkede aklanmak için bu iki kelimeyi kullanın yeter nasıl olsa ennayi çok:)
    Cevapla