Leonidas da Silva için Google'den doodle

Google 6 Eylül'de yani bugün özel bir isim için doodle hazırladı. Bilgisayarlarından google sayfasını açanlar büyük bir sürprizle karşılaştı.

Leonidas da Silva için Google'den doodle
Leonidas da Silva için Google'den doodle
GİRİŞ 06.09.2013 09:13 GÜNCELLEME 06.09.2013 10:04

Google da Leonidas da Silva'yı unutmadı, doğumgününde doodle hazırladı. Peki google'ın doodle yaptığı Leônidas da Silva kimdir? Google neden Leônidas da Silva'yı 6 Eylül 2013'te doodle yaptı. İşte Leônidas da Silva doodle ı ve Leônidas da Silva ile ilgili bilgiler:

Google 6 Eylül'de yani bugün özel bir isim için doodle hazırladı. Bilgisayarlarından google sayfasını açanlar büyük bir sürprizle karşılaştı. O sürpriz Leônidas da Silva doodleı idi. Peki google'ın doodle yaptığı Leônidas da Silva kimdir? Google neden Leônidas da Silva'yı 6 Eylül 2013'te doodle yaptı. İşte Leônidas da Silva doodle ı ve Leônidas da Silva ile ilgili bilgiler.

Merak edenler için Leônidas da Silva Brezilyalı futbolcu ve yorumcudur. Dünya Kupaları'nda Brezilya Milli Takımı için ter dökmüştür. Öyle ki bugün google doodle olan Leônidas da Silva 1938 FIFA Dünya Kupası'nda en çok gol atan futbolcu olmuştur.

Kara Elmas ve Lastik Adam lakapları vardır ve futbolda bugün herkesin hayranlıkla izlediği rövaşata hareketinin öncülerindendir.

Leônidas da Silva google doodle oldu çünkü bugün yani 6 Eylül onun doğum günü. 6 Eylül Rio de Janeiro'da doğan Silva 24 Ocak 2004 aramızdan ayrılmıştır.

Futbol hayatına São Cristóvão de FC takımında başladı Leônidas da Silva.

Futbol hayatı botunca Uruguay ve Brezilya'da çeşitli kulüplerde top koşturdu. São Paulo'ya 1942'de girdi ve 1950'ye kadar orada bulundu.

Leônidas da Silva alkış aldığı rövaşatalar yine Brezilyalı birfutbolcu olan Petronilho de Brito'yla ünlü olmuştur, ama Silva da bu buluşu geliştirmiştir.

İşte Google'ın Leônidas da Silva'yı doodle yapmasını sağlayan kısa hayat hikayesi böyle.

YAZDIR