Ali Koç tribünden atladığı an için ilk kez konuştu!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 3-1 kaybedilen Galatasaray derbisi sonrasında ilk kez konuştu ve merak edilen her şeye cevap verdi.

GİRİŞ 25.02.2020 22:15 GÜNCELLEME 25.02.2020 23:49
Bu Habere 56 Yorum Yapılmış

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün kongre üyelerine rozet takdim töreninde konuştu.

 

 

Galatasaray derbisine dair önemli açıklamalar yapan Ali Koç, görevi bırakmak gibi bir durum olmadığını ancak genel kurul isteyenlerin de önünü kapatmayacaklarını belirterek hodri meydan dedi. Derbi sonrasında tribünde yaşanan olaylara dair de konuşan Koç, "Orada 'Beni itip kakmayın' diyorum. Ben her şeyi yüz yüze yaparım. Bir taraftarın ettiği ağır lafları yüzüme söylemesi için indim ama hataydı. Bize karşı olanlara malzeme verdik" ifadelerini kullandı. Sadece saha içinde mücadele etmediklerini belirten Ali Koç, "Bu olaylar bizi sadece kamçılar" dedi.

Ali Koç'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 

 

"OYUNUN BİRİNCİ PERDESİ TAMAMLANDI"

"Pazartesi kulübe geldiğimizde arkadaşlar bu organizasyonu yapıp yapmayacağımızı sordu. 'Tabii ki yapacağız' dedim. Hayat devam ediyor. Evet şampiyonluk sürecinde büyük bir darbe yedik. Ve seri bitti. O seriyi devam ettirme baskısından dolayı iyi oldu belki, hayırlı oldu dediler tabii ama hepimiz üzgünüz aslında oyunun birinci perdesi tamamlandı diyebiliriz. Fenerbahçe bir şekilde şampiyonluk yarışında geriye gitti. Bizler hata da yapmış olabiliriz ama bizim yarıştığımız sadece ligdeki takımlar değil. Bambaşka bir mücadelenin içindeyiz. Bunlardan bir tanesi zamanında benim başkan olmamam için mücadele edenler, başarılı olmamam için de belki emek sarf ediyorlar. Belki diyelim. Hatalarımız olsun olmasın bu gibi bir yarışın içinde olmanın nasıl bir zorluk olduğunu da anlatalım. Konuşmak her geçen gün daha riskli ve tehlikeli bir noktaya getiriliyor. Hatta konuşamamak durumuna getiriliyor"

"ONLARA FIRSAT VERDİK"

"Pazar günkü maça gelirsek... Rakibimize karşı alışık olduğumuz üstün, ezerek oynamaktan uzaktık ama iyi de başlamıştık. Bir iki riski atlattıktan sonra penaltı geldi. Penaltı golünde bile, penaltıyı yapanın kart görmemesi garip. Tabii bunlar ne kadar konuşuldu bilmiyorum ama önemli değil. Büyük resmi anlatmaya çalışıyorum. Büyük resim ne yazık ki haksız rekabette kürek çekmek. Burada Türkiye'de iki büyük grup var biliyorsunuz medyada. Bir tanesi de malum, hiç yıldızımız barışmıyor ama en azından onlar açık açık ne görüyorsan o misalinde yapıyorlar. Diğeri de yakın zamanlarda el değiştiren grup ince ince yapıyor. Burada 1,5 saatlik basın toplantısı oldu. Dikkat edin onların gazetelerinde ertesi gün tek yayınlanan şey 'Evet bizim de hatalarımız oldu'. Diğer hiçbir şey yok. İşin bir tarafında sahada rekabet, öbür tarafında sistemle rekabet öbür tarafında iletişim kanallarıyla rekabet diyelim. Böyle bir ortamın içerisindeyiz. Ne kadar susamışlar mı diyelim, ne kadar içlerini dökmek için fırsat bekliyorlarmış mı diyelim. Biz de onlara fırsat verdik"

"AĞIR LAFLARI YÜZÜME SÖYLEMESİ İÇİN GİTTİM AMA HATAYDI"

"Maçtan sonra bir olay yaşandı. Bir taraftarımızın ağır laflarına ben bizzat suratıma söylemesi için yanına gittim. Engellediler. Tabii ki güvenlik vardı, taraftarımızı da sakinleştirmek için ama arbede yaşanacak bir durum yoktu. Ben neysem oyumdur, işleri yüz yüze yapmayı daha çok severim. Ama hataydı. Tabii bu müthiş bir malzeme verdi. Orada beni içeri alırlar ben 'beni itip kakmayın' dedim. Ama dikkat edin 'Beni itip' kısmı yok orada. Onu da 'satmayın' diye... Ben öyle bir imada bulunmam. Karakter olarak da insan olarak da. Ama bu insanlara malzeme verdik. Bir yere gittiğimiz yok. Bu olaylar bizi sadece kamçılar!"

"DESTEK KARŞISINDA TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU"

"Beni itip kakmayın' olayından sonra inanılmaz bir mail, faks yağmuru oldu. Sosyal medyadan, direkt bana, halkla ilişkiler departmanına... İnanılmaz bir destek geldi. Tüylerim diken diken oldu"

"BÖYLE BİR CAMİA OLDUKTAN SONRA İNSAN DAYANACAK GÜCÜ BULUYOR"

"Bir kanal 'Mesele futbol değil, mesele başka' diye bir haber yaptı. Aslında mesele futbol değil mesele başka! Dayanacağız. Zaten böyle bir destek böyle bir camia olduktan sonra insan dayanacak gücü buluyor"

"GENEL KURUL İSTEYEN VARSA HODRİ MEYDAN!"

"Genel kurulmuş, ben vazgeçiyormuşum. Böyle bir şey söz konusu bile değil. Ha birileri çıkıp illa ki 'Hodri meydan, Genel Kurul'a gidelim' diyorsa bakalım gelsinler, başvursunlar! Önlerini kapamayız"

"EN ÇOK ÜZEN FENERBAHÇE'Yİ FENERBAHÇELİLER ÜZERİNDEN VURMAYA ÇALIŞMALARI"

"Seri bitecekti, bize rast geldi. Olabilir. İçiniz rahat olsun. Bundan sonra ne olur bilmiyoruz ama önemli olan finansal sıkıntıların içinden çıkabilmemiz. Sportif başarı yakalayabilmemiz. Çok ciddi sıkıntılarla boğuşuyoruz. Beni en çok üzen konulardan bir tanesi Fenerbahçe'yi, Fenerbahçeliler üzerinden vurmaya çalışmak. Bilmeyerek istemeyerek alet olmaları. Bazı futbolcular, yakın zamanda yöneticilik yapmış insanların bizi hedef almaları. En acı tarafı bu. Dışarıdakilerden bekliyoruz ama kendini camianın ileri gelenlerinden gören, sportif hizmet olsun idari hizmet etmişler olsun açıkça veya daha da kötü perde arkalarından iş çevirenler, kurgulayan sizlere yazıklar olsun diyorum!"

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 56
 • yalnız kurt 1 ay önce Şikayet Et
  Hake mi felan bırakın maçı seyrettik maç galata sarayın hakkıydı fener bahçe maçı kontrol edemedi yenildi bu durumlar olacak bu futbol, yenilginin başka yerlere çekilmek istenmesi bence saçmalık .
  Cevapla
 • hüseyin 1 ay önce Şikayet Et
  byle bişey olabilirmi.ya böyle bişey olamaz .
  Cevapla
 • gurbetci 1 ay önce Şikayet Et
  Ulan Türkiyenin en Zengin cocugusun ve Fenerde Baskanlik yapiyon soruyorum Fener ne durumda? Ligde kacini siradasin? Avrupada nerdesin? bunlarida gec 20 senelik kadiköy kuralinida bozdun birak baskanligi ben sen olsaydim birak stadi Feneriuma bile giremezdim ama bir insanda ruh olcak sen baskansin ya 50 bin Fenerli stada üzülüyo sen taraftara catiyorsun Ulan ben sen olsam tüm kendi heyetimi döverdim
  Cevapla
 • Yesil 1 ay önce Şikayet Et
  Bak takiyeci koca Gezide de yuz yuze halletseydin ya gizli odalarda karanlik yuzlerle devte millete isyan ederken yetimin malini yakririken neredeydin paranin erkekligi beter olacaksiniz kocum
  Cevapla
 • Ali Ulvi 1 ay önce Şikayet Et
  Büyük bir camiaya başkanlık ediyorsun sana uzaktan atılan her lafa atlarsan kusura bakma bunun adı başkanlık değil sazanlık olur.Seri için üstümüzdeki baskı kalktı diyorsun demek ki yıllardır süre gelen serinin farkında değilmişssin bir kere baskı hep GS tarafında idi en kötü günümüzde dahi çıkıp maçı alıyorduk.Yapamadın 2 sezondur sınıfta kaldınız.Alt yapıdan 1 tane bile oyuncu kazandıramadınız hep FFP deyip duruyorsunuz taşıma su ile değirmen bu kadar dönüyor.Ne sen nede Aziz Yıldırım bunu beceremediniz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle